Неодноразово міська влада запевняла, що готова простягнути руку допомоги херсонцям у тяжку хвилину, надавши матеріальну допомогу. Та реалії не такі яскраві, як здаються.

Херсонка Віра Василівна - наочний приклад того, як у місті відносяться до хворих людей та скільки “кіл пекла” варто пройти, аби отримати хоча б мінімальну суму.

“Я пенсіонерка за віком та маю інвалідність. Позаминулого року мені зробили операцію. Лікування обійшлося мені у 4,5 тисяч гривень. Можливо, для когось це невеликі кошти, проте для моєї родини - значні. Адже розмір моєї щомісячної пенсії становить - 1 397 гривень і з них я мала відкласти собі на лікування”,- розповіла містянка.

Херсонка вирішила не зволікати та після лікування звернутися по допомогу до міського голови Володимира Миколаєнко. Так, обіцяну матеріальну допомогу жінка отримала у розмірі аж 400 гривень.

“Якщо б я знала, що мені дадуть 400 гривень, то не витрачала цілий місяць на звернення та документи. Мені постійно телефонували і казали, що потрідно донести то один, то інший папірець”,- прокоментувала Віра Василівна.

Та на цьому пенсіонерка вирішила не зупинятися і пішла іншим шляхом - через рік знову необхідно було зробити операцію. Цього разу жінка написала звернення до постійної комісії міської ради освіти, спорту, культури, медицини, соціального захисту населення, охорони навколишнього середовища та у справах молоді.

Волонтери допомогли жінці зібрати потрібні документи, донести інформацію до депутатів і винести питання на сесію. Та на цьому усе й завершилося, адже у депутатів була вже підготовлена фраза: “Першочергово допомогу отримують онкохворі, проте й на них не вистачає коштів”.

Ми не хочемо казати, що хтось гірше або краще, проте коли у депутатки народилася хвора онучка, депутатський корпус одразу підтримав пропозицію - виділити на лікування дитини 15 тисяч гривень з міського бюджету.

Аби повномірно розібратися, хто все ж таки має право на отримання адресної грошової допомоги, журналісти інтернет-видання “Гривна” звернулися до управління соціальної політики Херсонської міської ради.

Людей сотні, а бюджет один

З 2005 року адресна грошова допомога у Херсоні надається відповідно до міської комплексної програми “Соціальний захист”. Саме з того часу був розроблений перелік осіб, які у рамках програми мають змогу отримати матеріальну допомогу.

Так, допомога надається:

- на стаціонарне лікування або проведення операцій онкозахворювань;

- на оперативне втручання на серці та серцевих судинах;

- на ендопротезування суглобів;

- на операції з трансплантації органів;

- на дітей з інвалідністю, яким встановлено підгрупу А;

- які перебували в умовах реанімаційного відділення та палатах інтенсивної терапії понад 72 години;

- одному з батьків новонароджених дітей, які понад 72 години перебували в умовах реанімаційного відділення.

“Херсонці повинні розуміти, що розмір допомоги встановлюється індивідуально для кожної особи. Так, програмою встановлені граничні розміри, проте все залежить від ступеня тяжкості”, - зазначила начальниця управління соціальної політики Олена Рузгіс.

На лікування херсонці можуть отримати від 4095 гривень до 5733 гривень, що становить 2,5-3,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім цього, на адресну грошову допомогу мають право не лише хворі люди, а й ті, хто постраждав внаслідок стихійного лиха, пожежі або надзвичайної ситуації. У цьому випадку міська рада виділяє грошову компенсацію у розмірі від одного до п’яти прожиткових мінімумів.

За офіційними даними управління соціальної політики, всього за 9 місяців поточного року виділено близько 10 мільйонів гривень, із них - 4,3 мільйона гривень за рішенням міської ради та 3,5 мільйона гривень розпорядженнями міського голови.

Довідки, документи та погодження: що повинні надати особи для отримання допомоги

Ні для кого не є секретом, аби отримати хоча б якусь допомогу чи пільгу від держави потрібно пройти дійсно усі “кола пекла”. І перше та найскладніше - зібрати всі необхідні документи. Саме на збір потрібної документації інколи потрібно витратити понад місяць. Тому перед тим, як звертатися до відповідних органів по допомогу потрібно у першу чергу уточнити перелік документів, які необхідно надати для розгляду звернення.

Для розгляду питання щодо можливості надання адресної грошової допомоги, херсонці надають на ім`я міського голови або голови постійної комісії освіти, спорту, культури, медицини, соціального захисту населення, охорони навколишнього середовища та у справах молоді наступні документи:

- особисту заяву;

- копію паспорта громадянина України;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- довідку із зазначенням реквізитів соціального рахунку, відкритого на ім’я заявника в державній банківській установі;

- медичні довідки із закладу охорони здоров`я, що підтверджують лікування або копію виписного епікризу за поточний рік.

Також на розгляд комісії додатково надаються інші документи:

- довідка лікарсько-консультаційної комісії;

- довідка про знаходження на обліку в Херсонському обласному онкологічному диспансері (для громадян, які мають онкологічне захворювання).

Варто зазначити, що усі медичні документи мають датуватися поточним роком, який дійсний на момент звернення.

“Після надання усіх потрібних документів, спеціальна комісія вивчає справу. Цей процес займає приблизно місяць. Після чого комісія виносить рекомендації щодо кожної особи про доцільність надання грошової допомоги та її розмір або відмову”, - розповіла Рузгіс.

Комісія рекомендує відмовити заявнику у наданні адресної грошової допомоги у разі, якщо надані ним медичні документи не відповідають вищезазначеному переліку захворювань.

“За” чи “проти”: чому не всі депутати підтримують надання грошової допомоги

На останній сесії Херсонської міської ради депутат Дмитро Ільченко виступив проти надання адресної грошової допомоги жителям Херсона.

Ми звернулися до депутата та дізнатися, чому саме такої позиції він дотримується.

“Адресна допомога - гроші, які фактично на пряму з бюджету передаються людям. Сьогодні цю допомогу отримують не всі нужденні, а ті, кому вдалося достукатися до депутата на своєму окрузі або потрапити на прийом до мера. І не завжди ті, хто дійсно потребують її, знають про такі привілеї”,- розповів депутат.

Також Дмитро зазначив, що за момент існування програми, в рамках якої видається допомога, бували випадки, коли люди спрямовували кошти не за призначенням. Тобто сплачували борги за комунальні послуги та інше.

Аби запобігти подібним неприємним випадкам, пропонується не надавати кошти, а безпосередньо закуповувати необхідні медикаменти. У такому випадку бюджетні кошти будуть витрачені дійсно раціонально.

“Розумієте, щороку на таку допомогу витрачається значна кількість коштів. І ніхто не перевіряє, куди вони витрачені. Так, за них можна придбати нове обладнання для лікарень, новий тролейбус та інше. Впевнений, що в місті є безліч проблем, які потрібно вирішувати, а не роздавати гроші”,- додав Ільченко.

Тэги:

Важно
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів