Сьогодні по безвізовому режиму українці можуть відвідати близько 100 країн. Проте не варто забувати, що для відпочинку чи ділової зустрічі в інших країнах необхідний закордонний паспорт.

Оформити документ вже не так складно, як це було ще два роки тому. Можна забути про довгі черги, записи зрання та інші неприємні казуси. Усе, що вам знадобиться для оформлення - доступ до мережі інтернет, кошти та трішки вільного часу.

До речі, закордонний паспорт можна отримати незалежно від реєстрації місця проживання. Тобто, якщо ви мешкаєте у Херсоні, то оформити його можете в Києві, Миколаєві тощо.

Що стосується вартості оформлення, то звичайний закордонний паспорт обійдеться в 628 гривень (20 днів виготовлення), а терміновий - 1034 гривні (7 днів виготовлення).

Інструкція оформлення місця в електронній черзі

У цьому матеріалі ми покроково розповімо вам, як отримати документ легко та просто.

Крок 1: знайдіть у пошуковій системі сайт Державної міграційної служби України та перейдіть безпосередньо на нього.

Крок 2: на верхній лінії натискаєте на “Послуги”. Після чого на екрані з’явиться перелік послуг, які ви можете отримати. Серед запропонованих необхідно обрати категорію “Документи для виїзду за кордон” і знову клікаєте.

Крок 3: серед варіантів потрібно обрати “Видача паспорта громадянам України для виїзду за кордон”. У цьому підрозділі Вам запропонують записатися до електронної черги. Ось це нам і потрібно тому сміливо натискаємо!

Крок 4: натискайте на розділ “Послуги для громадян України”. І знову обираємо категорію “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”.

Крок 5: заповнюйте всі поля: номер мобільного телефону, оберіть регіон, послугу, дату та час. Далі програма перепросить ввести особисте прізвище ім’я та по батькові. Заповнивши поля знову натискаємо далі.

Крок 6: програма запропонує перевірити дані, а за потребою відредагувати їх. Якщо все вказано натискаємо на кнопку “Підтвердити” і заявка оброблюється. Після обробки даних на вказаний мобільний номер прийде повідомлення, в якому міститиметься інформація: адреса територіального підрозділу служби, час, дата та номер.

Як, що, де, коли: дії в територіальному підрозділі служби

Наразі в кожному підрозділі наявний електронний екран, який відображає номер кабінету та порядковий номер оформлювача. Під час того, як ваш порядковий номер замиготить на екрані потрібно увійти до вказаного кабінету.

Зайшовши до кабінету ви маєте надати працівнику центру такі документи:

- паспорт громадянина України;

- ідентифікаційний номер;

- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;

- заяву-анкету (друкується працівником, який приймає документи).

Також працівник на місці вас сфотографує, візьме відбитки пальців та перепросить розписатися на планшеті.

Після цього вам залишається очікувати 20 або 10 робочих днів. Це залежить від того, який паспорт ви оформили: терміновий чи звичайний. Забрати паспорт ви можете у підрозділі, де оформлювали.

Тэги:

Важно
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів