Більшість із нас не дуже полюбляє тяганину з документами, але коли мова йде про втрату чи викрадення паспорта всі небажання відходять на останній план.

В управлінні міграційної служби Херсонської області запевняють, панікувати не потрібно. Краще зосередитися та визначитися зі шляхом зникнення документу: втрата чи викрадення. Адже від цього залежить алгоритм дій, який вам необхідно виконати.

Де та як відновити паспорт херсонцям

Якщо це стовідсоткова втрата, то алгоритм дій починається з територіального підрозділу міграційної служби за місцем прописки.

Працівники управління міграційної служби Херсонської області радять зареєструватися в електронній черзі на сайті. Це буде стовідсотковою гарантією того, що ви не витратите свій час даремно та обов'язково вирішите питання.

Відомо, що в області, навіть, є чотири територіальні підрозділи, які приймають виключно за електронною чергою:

- Дніпровський районний відділ (вул.Перекопська, 166);

- Корабельний районний відділ (вул.Стрітенська, 7);

- Суворовський районний відділ (вул.Мозолевського, 2);

- Генічеський районний відділ (м. Генічеськ, вул.Центральна, 6).

Графік роботи та контактні дані можете дізнатися за посиланнями.

Варто зазначити, що аналогічні послуги громадяни можуть отримати у Центрі надання адміністративних послуг м.Олешки, с.Кочубеївка, смт Новотроїцьке та м.Каховка.

На момент прибуття особи до підрозділу потрібно мати такі документи: копію втраченого паспорта (за наявністю), ідентифікаційний код, довідку про місце проживання, свідоцтво про народження дітей (за наявності), свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності). Саме на основі цих документів пишеться заява.

Не забуваємо і про сплату коштів за виготовлення нового документу. Наразі сума складає 345 гривень – за 20 робочих днів, 471 гривня – 10 робочих днів. Крім цього, ще необхідно сплатити державне мито у розмірі 34 гривень.

Якщо все сплачено, а заява написана, через певний термін потрібно прийти та забрати готовий документ. Усе залежить від того, який термін ви погодили для виготовлення: 20 чи 10 робочих днів.

Паспорт викрали: алгоритм дій

Що стосується викрадення, механізм відновлення сильно не відрізняється від втраченого. Єдине – у випадку крадіжки потрібно обов'язково звернутися у відділення поліції та написати заяву. Там необхідно письмово викласти всі подробиці події, або ж це може зробити співробітник поліції.

В такому випадку ви повинні завірити документ підписом і письмовим коментарем "З моїх слів записано вірно". За результатами розгляду звернення про викрадення паспорта, у поліції вам нададуть витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування. Згідно із законом його зобов'язані видати протягом 10 днів з моменту складання протоколу. Витяг ви вкладаєте у пакет документів для оформлення. Автоматично інформація заноситься до загальної електронної бази даних, що допоможе запобігти шахрайським махінаціям.

Важливий момент для всіх херсонців: якщо ваш паспорт зник і ви приступили до його відновлення, то будьте готові до отримання вже не книжечки, а ID-картки. Це один з випадків коли власники старих паспортів можуть примусово отримати новий.

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів