Щороку кожна друга особа в Україні потерпає від домашнього насильства. Лише від мешканців Херсонської області у минулому році працівники поліції отримали понад 2,5 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство.

Проте працівники поліції запевняють, що це мізерна кількість звернень, адже 60% жертв домашнього насильства замовчують про скоєне і просто продовжують терпіти знущання.

Серед цих осіб є й маленькі діти, які зовсім не розуміють, за що батьки так поводяться з ними. Аби вберегти малечу та жінок від тиранства, у Херсоні відкрили кризовий центр для постраждалих від насильства.

“Це єдиний центр на Херсонщині. Якщо враховувати чисельність населення, а також кількість звернень, то в області потрібно відкрити не менше тридцяти таких центрів. А у нас всього один і лише на 10 місць”,- додала керівниця центру Наталя Краска.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Херсонська міська рада виділила приміщення для кризового центру. Наразі там проводять капітальний ремонт, який дозволить проживати 10 жінкам та малечі у комфорті.

У Кризовому центрі передбачено три житлові кімнати, кухня, санітарно-гігієнічний блок, зала для групових занять, кабінет психолога, кабінет соціальних працівників та загальна рецепція.

Створення центру - справа не з дешевих. Так, на відкриття та облаштування центру Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні та Угорська Екуменічна служба допомоги та Херсонська міська рада виділила 3 мільйона гривень.

Як повідомляють представники Херсонської міської ради, ремонтні роботи у центрі планують завершити орієнтовно у лютому 2020 року.

Нагадаємо, заклад створюється в рамках проекту «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства», що реалізується ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні за кошти урядів Канади та Великої Британії, Угорської Екуменічної Служби Допомоги за фінансової підтримки уряду Угорщини та Херсонської міської ради.

Як скривдженим жінкам потрапити до центру?

Перший крок потерпілої – це виклик 102, адже кожний працівник патрульної поліції має зв`язок з мобільною бригадою. Тому під час приїзду на виклик патрульні пропонують жінці зв`язатися з психологами мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Якщо вона погоджується, то на місце події приїжджає вже бригада, яка надає психологічні послуги. Таким чином фахівці оцінюють ступінь ризику, коли прогнозують надто високий ризик повторного насильства, то мобільна бригада передає інформацію до центру й вже привозить постраждалу.

У центрі постраждалі отримують медичну, психологічну, юридичну допомогу. Якщо вищеперераховані послуги надаються в необмеженій кількості, то перебувати у стаціонарному центрі можна лише до трьох місяців. У найскладніших випадках можливо продовжити термін перебування до 6 місяців. Таких випадків не багато, проте наразі у херсонському центрі є одна з жінок, яка вже знаходиться п`ятий місяць.

Варто зазначити, що перебування у центрі та послуги надаються абсолютно безкоштовно.

Тэги:

Важно
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів