Невже у Херсоні можна буде пити воду із-під крана? В це не дуже віриться, адже у нашому місті є реальні проблеми із централізованим водопостачанням, а точніше із якістю води, яку споживають херсонці. Особливо це стосується мешканців центральної частини Херсона, а також Корабельного та Шуменського мікрорайонів.

Основні причини неякісної води з-під кранів херсонців такі: зношена система водопостачання, проблеми із самими свердловинами та недостатній рівень очистки води. Найближчим часом останню проблему міське комунальне підприємство «Херсонводоканал» може вирішити.

Читайте також «Вода из крана: можно ли пить?»

100 млн євро від Словацької асоціації водоканалів на знезараження води

У вересні МКП «Херсонводоканал» отримало грант у розмірі 100 тис. євро від Словацької асоціації водоканалів. Одразу вирішено ці кошти направити на покращення якості води, що тече з кранів херсонців. У рамках реалізації грантового проекту «Безпечна вода для Херсона» на одній із насосних станцій планується встановити обладнання, що буде виготовляти реагенти для знезараження води.

«Важливо зазначити, що закупівля необхідного обладнання буде проходити через державні закупівлі. У червні-липні наступного року ми плануємо оголосити тендер. А вже у листопаді 2020 року має розпочатися етап встановлення необхідної техніки на насосній станції «Херсонводоканалу». Також підрядник має навчити працівників підприємства користуватися новим обладнанням», - говорить представник Словацької асоціації водоканалів Ян Павлік.

Очищати воду у Херсоні будуть за допомогою гіпохлориту натрію. Ця технологія має прийти на заміну традиційному знезараженню води за допомогою хлору. Гіпохлорит натрію простіший у застосуванні та його безпечніше транспортувати й зберігати. Проте, є й мінуси у застосуванні саме цього реагенту під час знезараження води. У процесі роботи він утворює побічні продукти. Для того, щоб їх утилізувати потрібно суттєво змінити інфраструктуру очисної споруди, де власне встановлене обладнання із виробництва даного реагенту. Виконання цих робіт також передбачається у рамках реалізації програми "Чиста вода для Херсона".

Тэги:

Важно
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів