Громадський бюджет Херсона - унікальний проект, який дає можливість місцевим мешканцям не лише показати проблеми міста, а й вирішити за допомогою бюджетні кошти.

Він працює так, що містяни подають свої пропозиції, які можуть покращити наше місто, а далі найкращі проекти відбирає координаційний комітет з питань громадського бюджету й вони реалізуються коштом міського бюджету.

Цьогоріч переможців у рамках проекту “Громадський бюджет” було всього вісімнадцять, із них 11 великих та 7 малих. Так, три проекта-переможця реалізують вже у цьому році, а інші 15 - у наступному.

Проаналізувавши витрати на реалізацію проектів, журналісти інтернет-видання “Гривна” обрали серед 15 переможців п`ять найдорожчих проектів, які реалізують у 2020 році.

Перше місце з бюджетом майже в 1, 5 мільйонів гривень посідає проект під назвою «Відновлюємо історичне минуле – будуємо сьогодення та майбутнє Херсона». У рамках проекту планується відреставрувати задній фасад Палацу дитячої та юнацької творчості.

Варто зазначити, палац - історична цінність і просто так його відремонтувати неможливо. Перед реставраційними процесами потрібно провести національну експертизу. Вона займає значну кількість часу і фінансів. Тому працювати над проектом розпочнуть з 2020 року.

"Якщо парадний вхід був трохи відреставрований власними силами дирекції, то задній фасад повністю руйнується. Падає каміння і потроху дах. Дирекція обмотала сигнальною стрічкою, щоб попередити перехожих ", - поділилася автор проекту Євгенія Вірлич.

Друге місце за витратністю надається проектові «Модернізація та утеплення фасаду Херсонського ясел-садка № 64 Херсонської міської ради». Згідно з проектною документацією, 1,4 мільйона гривень витратять на утеплення мінеральною ватою фасаду трьох корпусів, заміну 19 віконних блоків та реконструкцію аварійної прибудови ясельної групи.

“Дитячий садочок побудований у 1971 році. Сталою проблему закладу є температурний режим у приміщеннях, особливо в осінньо-зимовий період. Адже температура не перевищує щабель у 16 градусів. Доводиться обігрівати заклад електричними приладами і порушувати ліміт по електропостачанню. Дитячий садок негайно потребує реконструкційних робіт”,- зазначила автор проекту Марина Савельєва.

Третє місце з сумою на реалізацію 1,4 мільйона гривень посідає проект «All sports for all people». У своєму проекті херсонець Петро Дерменжи пропонує за бюджетні кошти відреставрувати у мікрорайоні Шуменський універсальний майданчик, де кожен охочий зможе займатися спортом та підтримувати своє тіло в гарній формі.

Так, 1,4 мільйона витратять на створення футбольного та баскетбольного полів, придбання спеціальних воріт та щитів. Подбав херсонець і про благоустрій, додавши до переліку витрат саджанці кущів та сміттєві баки.

“Потрібно зацікавити мешканців мікрорайону різних вікових категорій спортивними іграми, прививати культуру активного та здорового відпочинку. Наразі в мікрорайоні відсутні спортивні майданчики, які відповідають сучасним правилам. Відреставрувавши один зі старих, ми зможемо забезпечити дітям змістовне і цікаве дозвілля”,- зазначив автор проекту Петро.

Четверте місце - проект «Відкритий майданчик у школі - Антонівський арт-простір». На його реалізацію планують витратити 1,2 мільйона гривень. Ці кошти необхідні для побудови театральної сцени та облаштування місць для глядачів. Варто зазначити, що арт-простір слугуватиме не лише для проведення культурно-масових заходів, а й для збору громади з важливих питань.

“Побудова нового арт-простору дозволить проводити масові заходи, свята для всіх. Люди похилого віку та з певними фізичними вадами зможуть без обмежень ставати частиною кожного заходу та відчувати дружню атмосферу”,- зазначила у проекті співавтор Оксана Фоміна.

І п`яте місце серед найзатратніших проектів посідає «Футбольне поле та комплексний спортивний майданчик». Як зазначено у проектній документації, планують реконструювати спортивний майданчик, розташований на території школи №46, а саме: замінити старе покриття та обладнання на сучасне, а також встановити огорожі. На ці роботи знадобиться 750 тисяч гривень.

Зазначимо, що всі проекти-переможці проекту “Громадський бюджет” повинні бути реалізовані протягом 2020 року.

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів