Щороку ліси Херсонщини потерпають від вогню. Пожежі стаються не лише влітку і далеко не завжди від палкого сонця. Найчастіше полум`я охоплює лісові території Олешківського району.

Одна з наймасштабніших була зафіксована у 2018 році. Тоді за інформацією рятувальників вигоріло понад 100 га лісових екосистем.

Також місцеві екологи неодноразово зазначали, що ліс має виключно позитивний вплив на клімат. 1 га лісу у віці стиглості (80 і більше років) за рік може поглинути близько 1 тонни шкідливих газів, очистити 18 млн куб. м повітря. 1 га хвойного лісу відфільтровує 30-35 тонн пилу за рік, листяного - 50-70 тонн. Щороку ліси виділяють мільярди тонн кисню, що є продуктом їхньої життєдіяльності.

Аби врятувати навколишнє середовище та ліси, у Херсонській ОДА затвердили чотирирічну обласну програму “Ліси Херсонщини”. Так, на реалізацію програми витратять 158 760 млн грн, з них 38 190 млн грн планується виділити цьогоріч.

У першу чергу ці кошти будуть спрямовані на збереження залишків лісової екосистеми, нарощування ресурсного та екологічного потенціалу лісів. Крім цього, займуться вирощуванням садівного матеріалу, а також створять і лісонасіннєві плантації.

У рамках програми також працівники лісового господарства підвищать кваліфікацію і пройдуть освітні курси.

Планується й утримання державної лісової охорони, яка контролюватиме ситуацію в лісових екосистемах та запобігатиме вирубуванню лісів браконьерами.

Більш детально про вартість реалізації кожного пункту дивіться на графіку.

Нагадаємо, що минулого року в Олешках було висаджено 10 тисяч молодих ялинок. До висадки долучилися представники влади, управлінь, а також небайдужі мешканці.

Тэги:

Деньги
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів