Благоустроєм парків у Херсоні займається комунальне підприємство Херсонської міської ради: КП «Парки Херсона». Періодично робота цього підприємства викликає хвилі громадського обурення через незадоволення станом парків. Розберемось, як витрачали кошти на благоустрій парків міста у 2019 році (включно до 28 листопада).

Загальні дані

Отже, за майже 11 місяців 2019 року КП «Парки Херсона» на свою діяльність витратило понад 5,3 млн грн. міського бюджету. Про це можна дізнатись із порталу відкритих даних 007.org.ua. Підприємство повністю утримується за кошти платників податків. Із цієї суми безпосередньо на благоустрій витратили 744 526 грн. Ми не брали до уваги видатки на виплату заробітної плати, придбання запчастин, палива для авто тощо. Зосередились виключно на частині коштів, яку виділили утримання. Щоправда, не змогли пройти повз 48 тис грн на оренду автомобіля. Що саме робило профільше комунальне підприємство та скільки це нам коштувало?

Автомобіль в оренду у «своїх»

Як уже зазначали, 48 тис грн перерахували за оренду автомобіля громадянці Нікітєнковій Еліні Аркадіївні, яка на момент укладання договору про оренду автомобіля працювала заступником директора КП «Парки Херсона» і до сьогодні є помічником-консультантом депутата Сергія Білоковиленка — директора даного комунального підприємства. Сергій Білоковиленко пояснював, що перед укладанням договору консультувався щодо цього із юристами виконавчого комітету — і жодної заборони або конфлікту інтересів вони не вбачали.

Еліна Нікітєнкова також просуває ідеї благоустрою в місті. Зокрема, є авторкою проєкту громадського бюджету «Сміття за життя», який спрямувала на те, аби зацікавити та привчати містян, відпочиваючих у паркових зонах, до правильного поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Впровадити роздільний збір ТПВ збиралися у Шевченківському парку. Щоправда, проєкт не набрав необхідної для реалізації кількості голосів.

У відповідності до декларації Еліни Нікітєнкової, в її власності є автомобіль Nissan Tilda 2007 року випуску, який вона придбала у 2013 році. До неї КП «Парки Херсона» орендувало автомобіль зокрема у іншого тодішнього помічника Сергія Білоковиленка — Руслана Захарова.

Сміття та благоустрій в парках

Послуги із захоронення сміття на місцевому сміттєзвалищі коштували платникам податків 20 578,54 грн. Надавало ці послуги ТОВ «ТД «ІТАКА». Іще 63 050 грн коштувало вивезення сміття з парків у виконанні ФОП Колєва та ФОП Маценко.

Іще 90 186 грн коштували різні будівельні матеріали, грунт та інвентар для парків.

На полив зелених насаджень витратили 198 721 грн, а на покіс зелених зон — 193 000 грн.

За однорічні квіти та рослини заплатили 80 990 грн, 18 000 — на саджанці самшиту, повідомлення про які викликало резонанс. Справа у тому, що придбали саджанці самшиту у листопаді цього року. Як повідомили знавці, висадження їх у листопаді — це доволі ризиковано: рослина може не витримати холодів. Попри гучні звинувачення у фейках від начебто колег, виявилось, що директор комунального підприємства нікого не звинувачував, а роз’яснення дав вже після публікації статті. Сергій Білоковиленко повідомив, що саджанці самшиту придбали для Скверу імені Дениса Лошкарьова — цю інформацію підтвердила і вдова Воїна Анна Лошкарьова. Висадили їх у жовтні, проте наразі кілька саджанців вкрали, про що повідомили Національну поліцію. За словами Анни Лошкарьової, висадили близько 300 саджанців.

Джерело: "Кавун. Сity"

Тэги:

Важно
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів