Конфлікт навколо закриття херсонських бібліотек продовжується. Херсонська міська рада запевняє, що це лише оптимізація роботи, а працівники бібліотек б’ють на сполох, адже такими діями влада може залишити без роботи близько 70 людей та позбавити місто семи бібліотек. Тож в цьому матеріалі журналістів сайту “Гривна” читайте про те, що насправді міська влада має на увазі під гучним лозунгом “Оптимізація бібліотек у Херсоні”.

Закриття або оптимізація?

Раніше видатки на культуру покривалися коштом субвенції з держбюджету, а зараз за це платить місцевий бюджет. Тому для того, аби “оптимізувати роботу” цієї галузі розпорядженням голови Херсонської міської ради Володимира Миколаєнко була створена спеціальна робоча комісія, якій доручено провести аналіз у сфері культурно-соціальної сфери міста, зокрема члени цієї комісії перевіряли й роботу херсонських бібліотек.

“Я не ворог бібліотек. Я друг херсонських бібліотек, якого ще потрібно пошукати. Все своє життя я збираю й передаю книги до дитячої бібліотеки. Я хочу підкреслити, що ніхто не буде закривати бібліотеки. Зараз у світі є така тенденція, що кількість книжкових магазинів й бібліотек зменшується. Це пов’язано з тим, що діти не читають, а надають перевагу гаджетам. Тому ми й вирішили розглянути питання оптимізації херсонських бібліотек”, - заявив на брифінгу депутат Херсонської міської ради Артем Кияновський.

На фото: Артем Кияновський.

Під оптимізацією роботи “друг бібліотек” Кияновський має на увазі переведення бібліотек до херсонських шкіл. За його словами, працівників ніхто не буде звільняти, а вони просто перейдуть працювати на інше місце. Під так звану “оптимізацію” підпадають 7 херсонських бібліотек: №17, 19, 24, 7, 6, 5 та 23.

Проте самі бібліотекарі говорять, що їм ніхто не повідомив про те куди їх переведуть, як вони будуть там працювати, чи потрібні в школах взагалі додаткові бібліотекарі та що буде з книгами. Працівники бібліотек намагалися запитати це в Артема Кияновського, але він завершив свій монолог, розвернувся і пішов з брифінгу.

“Кияновський розповідав, що він приходив з комісіями, які вивчали скільки людей ходить до бібліотек, скільки книг беруть та інше. Це брехня! Ніяка комісія до нас не приходила, жодних актів немає. Ми їм потрібні з нашими фондами по 20-30 тис. книг? У школах є свої бібліотекарі. Це брехня, що наші працівники туди підуть. Що буде з книгами? Я гадаю, що вони десь будуть гнити в якомусь підвалі. Яка школа візьме стільки книг? У них немає таких великих приміщень, аби зберегти цей фонд”, - говорить заступник директора по роботі з дітьми централізованої бібліотечної системи Наталія Ткаченко.

На фото: Наталія Ткаченко.

Зазначимо, що на сайті Херсонської міської ради не було опубліковано жодного протоколу комісії, яка займалась вивченням роботи бібліотек. Тому якість роботи цієї комісії вже викликає безліч сумнівів.

Чотири херсонські бібліотеки на аукціон

Перейдемо до питання приміщень бібліотек, які своїм рішенням Херсонська міськрада вже виставила на аукціон. За словами Кияновського, ніхто не виставляв бібліотеки на аукціон. На вулиці Лавреньова, 11 просто звільнилося приміщення, яке раніше орендував “Ощадбанк”. На Патона, 4-а - не приміщення бібліотек, а частина будівлі на першому поверсі. Проте, слова Кияновського трохи розходяться з реальністю.

У рішенні, яке опубліковано на сайті міськради, йдеться про те, що на вулиці Патона в оренду здають “нежитлові приміщення першого та другого поверху”, а на Лавреньова - “нежилі приміщення”. За словами працівників централізованої бібліотечної системи, саме там й знаходяться бібліотечні приміщення.

Також доволі дивним виглядає це рішення депутатів Херсонської міської на фоні того, що приміщення бібліотеки по вул. Патона, 4-а тільки в минулому році було відремонтовано за 500 тис. грн, виділених з бюджету. До речі, бібліотека №24, яка знаходиться за цією адресою, була створена тільки у 2016 році на прохання мешканців мікрорайону Острів.

Зазначимо, що проєкт рішення “Про затвердження переліку об’єктів, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації” був прийнятий з порушеннями регламенту. Цей документ не був опублікований на офіційному сайті Херсонської міської ради за 20 днів до голосування, як того вимагає закон. Депутати отримали документ перед початком голосування у сесійній залі. Перелік об’єктів приватизації навіть не дали розглянути депутатським комісіям, що також є порушення регламенту сесії Херсонської міськради.

Херсонська міськрада залишила близько 70 бібліотекарів без заробітної плати

Депутати Херсонської міської ради 23-го січня, коли ухвалили бюджет Херсона-2020, в новому проєкті бюджету з управління культури Херсонської міськради зняли 4 млн грн. Ці кошти – заробітна плата бібліотекарів. За інформацією централізованої бібліотечної системи, таке скорочення фінансування може призвести до звільнення 70-75 бібліотекарів.

Такі неправомірні рішення народних обранців стали причиною позову до суду, аби вже він скасував рішення Херсонської міської ради, які стосуються приватизації бібліотечних приміщень та скорочення працівників бібліотек. Про це повідомила херсонська активістка Євгенія Вірлич.

“Вже відкрито адміністративне провадження про скасування рішення Херсонської міськради про приватизацію на основі порушення Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Тобто додатки не опубліковані на сайті міськради про те, які об’єкти саме підуть на приватизацію. Також у цьому позові я прошу призупинити рішення міської ради “Про бюджет Херсона на 2020 рік” у частині зняття коштів з централізованої бібліотечної системи”, - говорить Вірлич.

На фото: Євгенія Вірлич.

P.S: При підготовці цього матеріалу журналістам нашого видання депутатка Херсонської міськради Олена Мазур повідомила, що на комісії з питань комунального майна вирішено відкласти приватизацію бібліотечних приміщень на рік. Також, за її словами, переглянуто питання виділення коштів з міського бюджету на заробітну плату бібліотекарям.

Тэги:

Власть
Культура
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів