Обрання сімейного лікаря, підписання декларацій, електронна система та безкоштовні ліки - за останні два роки здійснено значний стрибок у розвитку медицини.

Лікарі вже відійшли від встановленої заробітної плати і отримують кошти за схемою “гроші ходять за пацієнтом”. Безсумнівно є багацько невідпрацьованих пунктів, які ще не функціонують повноцінно. Проте, кожен рік приносить хоча б маленькі позитивні зміни, які забезпечують пацієнтам комфорт.

За виплатами медичним закладам від Національної служби здоров`я України (НСЗУ) Херсонська область посідає четверте місце з кінця, адже за 11 місяців до лікарень надійшло 401 мільйон гривень.

Аби хоча б якось покращити ситуацію, Херсонська ОДА розробила чергову медичну програму, яка діятиме для всіх комунальних закладів охорони здоров`я Херсонщини.

“Ми впевнені, що реалізація усіх заходів програми дозволить поліпшити стан здоров`я населення, продовжити активне довголіття. Також за допомогою цієї програми вдасться задовольнити потреби в ефективній, якісній і доступній медико-санітарній допомозі”,- зазначили представники Департаменту охорони здоров`я.

Скільки та на що витратять кошти у рамках медичної програми

Згідно з офіційними документами, всього на реалізацію дворічної медичної програми планують витратити - понад 861 мільйон гривень. Що стосується саме 2020 року, то витрати сягатимуть близько 378 мільйонів гривень. Усі кошти виділять з обласного бюджету, проте є декілька проектів, які співфінансуються з державного.

В рамках програми “Е-медицина”, кожен лікар має бути забезпечений новим комп'ютерним обладнанням, яке дозволить оперативно вносити корективи в лікарську картку пацієнта та виписувати електронні рецепти. Так, у 2020 році планують придбання нової техніки на суму 29 858 тисяч гривень.

Також декілька обласних лікарень отримають фахове обладнання. Наприклад, КНП “Херсонський обласний кардіологічний центр” нарешті матиме модернізоване ангіографічного обладнання. Воно обійдеться бюджету у 11 538,5 тисяч гривень.

КНП “Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” отримає 21, 326 тисяч гривень у наступному році. За ці кошти планують більш якісно розвинути систему екстреної медичної допомоги та оперативніше допомагати людям.

Без фінансування не залишиться й КНП “Обласна лікарня відновного лікування”. У рамках програми медичному закладу виділять 2 169,5 тисяч гривень на капітальний ремонт та оснащення обладнанням відділення неврологічної патології.

Варто зазначити, всього у наступному році плануються провести капітальні ремонти та реставраційні роботи приблизно у 30 медичних закладах. До переліку увійшли не лише лікарні, а й дитячі санаторії (Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій “Дніпро”, Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій “Дружба” та інші). Там діти також покращують стан свого здоров`я та отримують певний перелік оздоровчих процедур. На цей пункт витратять 34 152,8 тисяч гривень.

Не забули у Херсонській ОДА і про підтримку молодих медичних працівників, які працюють на території нашої області. Так, на придбання житла лікарям та фахівцям з базовою неповною вищою медичною освітою у наступному році витратять 27 280 тисяч гривень.

На цьому заохочення не завершуються. До щомісячної плати від Національної служби здоров`я України (НСЗУ) медики вищевказаної категорії отримуватимуть додаткові 3 тисячі гривень.

Тэги:

Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів