Міністерство освіти та науки України підкинуло випускникам загальноосвітніх та вищих навчальних закладів новорічні подарунки - визначили пороговий бал вступу на бюджет. Що є дуже важливим для них, адже кожен бажає не витрачати батьківські кошти та ще отримувати стипендію.

Так ось, у прийдешньому році поріг для вступу на бюджетну форму навчання становить щонайменше 125 балів. Не багато и не мало, але попрацювати варто, аби хоча б цю кількість балів отримати.

“Я закінчую 11 клас у звичайній школі і переймаюся, що не вступлю на бюджет. Два рази на тиждень займаюся з репетитором, намагаюся вчити ще самостійно. На новорічну ніч загадаю собі “бюджет” хоча б у херсонському ВУЗі, адже професія моєї мрії вартує майже 20 тисяч гривень на рік”,- поділилася випускниця новокаховської школи Тетяна.

І справді, людина, яка прийняла рішення отримувати вищу освіту, щонайменше навчається чотири роки. Підрахуємо: якщо один рік навчання коштує приблизно 20 тисяч гривень, то 4 роки за партою обійдуться у 80 тисяч гривень. А сьогодні не кожен може дозволити собі витрачати такі суми на освіту.

Ми вирішили промоніторити ціни на навчання у вищих навчальних закладах міста: Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний аграрний університет і дізнатися скільки сьогодні коштує освіта.

Найдорожчим виявився Херсонський державний університет. Вартість на навчання коливається від 13 800 до 19 200 гривень за рік.

На другому місці опинився Херсонський державний аграрний університет. Сплачувати за рік навчання потрібно від 10 000 до 12 000 гривень.

Найдешевшу освіту можна отримати у Херсонському національному технічному університеті. Вартість стартує від 8 500 гривень і найбільше - 11 200 гривень.

Тому випускникам шкіл та ВУЗів варто добре попрацювати ще ці півроку, аби не сплачувати за навчання, а навпаки отримувати бонус - стипендію.

До речі, нещодавно студентка Херсонського державного університету поділилася лайфхаками, як можна вижити на стипендію. Якщо цікаво, читайте у нашому матеріалі.

Тэги:

Важно
Образование
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів