Кожного року у Херсоні встановлюють пункти для обігріву, де безпритульні особи можуть безкоштовно пообідати та зігрітися. Також у разі потреби там можна залишитися на ніч. Планується, що цієї зими на території міста буде розгорнуто два таких пункти, які будуть знаходитися за адресами:

1. Вулиця Вишнева, 12. Сам пункт обігріву буде розташований на території аварійно-рятувального загону спеціального призначення державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області;

2. Проспект Святих Кирила та Мефодія, 16-а, поблизу церкви Христа Спасителя.

«Пункти встановлюють безкоштовно. Їх обладнують рятувальники. Цю допомогу надають вони. Місто витрачає кошти лише на харчування безпритульних. Найближчим часом значного погіршення погодних умов не очікується, згідно з прогнозами синоптиків. Тому ми тільки зараз з’ясовуємо вартість харчування», - говорить начальниця управління соціальної політики Херсонської міськради Олена Рузгіс.

Нещодавно міський голова Володимир Миколаєнко підписав розпорядження «Про заходи щодо забезпечення функціонування на території міста мобільних пунктів обігріву для бездомних та безпритульних осіб у зимовий період». Згідно із документом, пункти обігріву будуть розгорнуті у Херсоні, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів буде триматися на рівні мінус 8 градусів Цельсія. При цьому робота пунктів розпочнеться лише після того, як Миколаєнко підпише окреме доручення.

«Буває, що пункти обігріву для безпритульних стоять тиждень, а з настанням потепління їх прибирають. Потім, коли на вулиці знову стає холодно, їх встановлюють. Були настільки холодні зими, що пункти для обігріву стояли більше місяця», - додає Рузгіс.

Для більш-менш комфортного перебування безпритульних мобільні пункти обігріву будуть забезпечені пічами для обігріву, біотуалетами, лавками, столами та засобами для особистої гігієни. До роботи в пунктах будуть залучати й волонтерів, які будуть займатися збором теплого одягу, взуття та інших необхідних речей. Також на місцях, де стоять пункти, будуть чергувати медики, рятувальники та поліцейські.

Тэги:

Важно
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів