Сьогодні після бурхливих обговорень депутатам міськради все-таки вдалося прийняти головний фінансовий документ міста — бюджет Херсона-2020. Свій голос “за” віддали 29 народних обранців. Проте, як і у випадку з грудневою сесією, коли депутати “провалили” голосування за бюджет на 2020 рік, не обійшлося без порушень регламенту.

“Профільна бюджетна комісія не визначилася з проектом бюджету на 2020 рік. Через це порушується процедура розгляду головного фінансового документу міста. Тому члени бюджетної комісії не мають права голосувати за цей бюджет”, - заявив голова бюджетної комісії Руслан Рубан.

Також були порушення й з боку департаменту бюджету та фінансів Херсонської міської ради, який не опублікував на офіційному сайті міськради бюджетні запити, згідно з якими були внесені правки до бюджету Херсона-2020.

“Дохідна частина цього бюджету не чітка та не прозора. Наприклад, багато запитань викликає той факт, що жодне комунальне підприємство Херсонської міської ради не затвердило свої фінансові плани на 2020 рік. Хоча вони мали зробити це ще до 1-го вересня 2019 року. Сьогодні у сесійній залі виникла доволі дивна ситуація: за 20 хвилин до початку сесії нам роздали додатки, де було прописано, що з управління культури планується зняти 4 млн грн. Бюджетний процес не має так відбуватися”, - говорить секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Ці слова були адресовані директору департаменту фінансів Роману Підперигорі. Проте, депутати не почули жодних пояснень від нього а ні стосовно фінзвітів і планів КП, а ні додатків до рішення, що були роздані вже у сесійній залі. У відповідь Підперигора тільки відповів: “Я нічого Вам коментувати не буду”.

Саме ж обговорення бюджету Херсона-2020 було більше схоже на цирк, а не на бюджетний процес. Весь час, який народні обранці намагалися знайти порозуміння та все-таки ухвалити головний фінансовий документ міста, супроводжувався постійними сварками між депутатами та взаємними обвинуваченнями. Не вдалося знайти народним обранцям порозуміння й у питанні розподілу вільних залишків бюджету. Пропонувалося витрати їх на придбання валідаторів для херсонських тролейбусів, виплату надбавок для вчителів та заходи з протипожежної безпеки в навчальних закладах міста. Проте, депутатам не вдалося знайти порозуміння в цьому питанні. Тому голосування за всі “пропозиції” було провалено.

Тепер відійдемо від чвар між народними обранцями та перейдемо до питання бюджету Херсона-2020. У проєкті рішення “Про затвердження бюджета Херсона на 2020 рік” вказано, що видаткова частина цього бюджету становить понад 2 млрд грн. Власне кажучи так званні “видатки” — це і є бюджет міста. Тобто саме в цій частині проєкту бюджета міська влада вирішує на що витратити кошти платників податків. Планується, що в цьому році найбільша частина бюджету, а це близько 60%, буде направлено на фінансування освітньої галузі міста: харчування дітей в школах, ремонт освітніх закладів, придбання нового обладнання для шкіл та дитячих садочків та інше.

З гарних новин - прийнятий бюджет Херсона на 2020 рік означає, що після публікації його на офіційному сайті Херсонської міської ради, місто перестане жити за принципом: 1/12 видатків минулого року. Тобто працівники бюджетної сфери міста знову будуть отримувати заробітну плату в повному обсязі, а міські програми, які були прийняті раніше та розраховані для виконання у 2020 році, почнуть реалізовуватись. Це стосується придбання медичних препаратів та обладнання для міських лікарень, закупівлі для шкіл та дитячих садочків, виділення коштів на ремонт та утримання доріг та інше.

Наприклад, ми вже повідомляли раніше, що не прийнятий бюджет Херсона негативно вплинув на одну із найголовніших галузей життєдіяльності міста - медичну. Через те, що депутати не могли майже місяць прийняти бюджет, лікарня імені Карабелеша недоотримала коштів з міського бюджету, які мали б піти на придбання медичних препаратів для пільгових категорій населення.

Тэги:

Власть
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів