Херсон вкотре «відрізнився» серед всіх українських міст. Поки інші обласні центри в новий рік йдуть з новим бюджетом на Херсон очікує перехід на режим суворої економії, оскільки вчора депутати Херсонської міської ради «провалили» голосування за бюджет на 2020 рік. Тричі народні обранці збиралися у сесійній залі, щоб затвердити головний фінансовий документ міста, але врешті-решт їм так й не вдалося знайти порозуміння. Запевняємо вас, що «провал» голосування за бюджет на наступний рік відіб’ється на житті більшої частини херсонців.

Згідно з Бюджетним Кодексом України, депутати місцевих рад мають ухвалити місцеві бюджети до 25 грудня включно. У випадку, якщо народні обранці “провалюють” голосування за бюджет, то місцеві ради мають надати до Казначейства тимчасовий розпис про місцевий бюджет.

В прямому ефірі суспільному мовнику «UA:Херсон» голова Херсонської міськради повідомив, що неприйняття бюджету може негативно відбитися на всіх сферах життєдіяльності міста. За його словами, через таке рішення депутатів у Херсоні можуть перестати працювати тролейбуси.

«Є ризик того, що працівники МКП «Херсонелектротранс», яким ми виділяємо з міського бюджету кошти на оплату праці, можуть залишитися без грошей. Також з бюджету ми оплачуємо електричну енергію й компенсацію за пільгові перевезення громадян. Наразі є значний ризик того, що підприємство перестане працювати», - заявив Миколаєнко.

З наступного року Херсон має перейти на режим суворої економії, адже щомісячні видатки не будуть перевищувати 1/12 видатків попереднього року. Тому «провал» голосування за бюджет 2020-го року в результаті обернеться для бюджетних закладів недостатнім фінансуванням. Також або не будуть профінансовані в повному обсязі, або взагалі не отримають кошти міські програми (закупівля ліків для медзакладів, ремонт об’єктів інфраструктури, капітальне будівництво тощо).

«Наприклад, цим бюджетом передбачено понад 4 млн грн на оплату праці медичних шкільних медичних сестер, яких сьогодні НСЗУ не фінансує. Це пряма загроза того, що з першого січня ці люди працювати не будуть. В цьому році міська рада збільшила кількість вуличних ліхтарів у Херсоні. Проте, якщо оплата електроенергії буде фінансуватися, як у січні минулого року, нам потрібно буде освітлювати не всі вулиці або у нічний час вимикати ліхтарі, а це безпека наших містян. Також не будуть профінансовані й протипожежні заходи на які було виділено 5 млн грн. Взагалі цей перелік можна продовжувати ще доволі довго», - зазначив Миколаєнко.

Також через небажання народних обранців голосувати за проект рішення бюджету на наступний рік постраждають гаманці херсонців, які працюють у бюджетних сферах (лікарні, школи, дитячі садки тощо). Згідно з постановою Кабміну, в Україні з першого січня має зрости мінімальний розмір оплати праці з 4173 грн до 4723. Проте, херсонським «бюджетникам» на цю надбавку не варто й розраховувати, оскільки фінансування з міського бюджету буде здійснюватися в межах поточного року.

Нагадаємо, що голосування за бюджет на наступний рік депутати "провалили" навмисно, оскільки цей проект рішення не пройшов навіть профільну бюджетну комісію, як того вимагає закон. Також деякі депутати виступили із заявами, що такий варіант міського бюджету враховує потреби не херсонців, а передусім міських комунальних підприємств.

Шанс того, що до кінця цього року депутати все-таки підтримають бюджет на наступний рік є, але він дуже мізерний. За словами голови бюджетної комісії Руслана Рубана, цей проект рішення має пройти всі депутатські комісії, аби вони його розглянули й внесли свої правки, але на це банально бракує часу. Тому скоріше всього, що в новий рік Херсон піде з старим бюджетом.

Тэги:

Важно
Власть
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів