За даними поліції, у курортний сезон на Херсонщині кількість правопорушень збільшується майже вдвічі. В цей період мешканці й гості області стають жертвами так званих «гастролерів», які грабують людей, а потім одразу покидають нашу область. Така схема значно ускладнює процес встановлення цих осіб й розкриття злочинів, що вони вчиняють. Також проблема полягає й у тому, що у Херсонській області на основних дорожніх сполученнях відсутні камери відеоспостереження. Нещодавно стало відомо, що проблему з відсутністю камер планують вирішити. Для цього головним управлінням національної поліції у Херсонській області була розроблена програма «Безпечна Херсонщина», що буде реалізовуватися протягом 2020-2023 років. Відповідний проект рішення був опублікований на офіційному сайті обласної ради.

Планується, що встановлення відеокамер допоможе правоохоронцям відслідковувати рух транспортних засобів та осіб, які перебувають у розшуку. Планується, що камери відеоспостереження будуть встановлені на основних автосполученнях з іншими областями та у напрямку до тимчасово окупованої АР Крим й східних областей. За чотири роки запровадження програми «Безпечна Херсонщина» планують витратити 10,1 млн грн: 3.2 млн грн – встановлення програмного забезпечення, 4,9 млн грн – придбання серверів, 2 млн грн - монтаж кабелів та придбання 15 відеокамер.

Виникає логічне питання: як це все буде працювати? Згідно з документом, камери будуть підключені до поліцейських серверів, де буде встановлено аналітичне програмне забезпечення, що містить у собі поліцейську базу. Спробуємо пояснити на простому прикладі: є автомобіль, який знаходиться в розшуку. Якщо його помітить відеокамера, система автоматично впізнає автомобіль за номерним знаком, що перебуває у розшуку. Система це зафіксує й на місце буде одразу направлено працівника патрульної поліції. Таким самим чином відеокамери можуть допомогти й в розшуку осіб, які зникли безвісти або переховуються від правоохоронних органів.

«Це дасть можливість у режимі реального часу при виявленні відеокамерою розшукуваної особи, транспортного засобу, бійки, порушення правил дорожнього руху або інших правопорушень в автоматичному режимі здійснити реєстрацію події в системі єдиного обліку нацполіції. Також найближчому наряду патрульної поліції надійде на планшетний комп’ютер картка-завдання. Негайна реєстрація події без участі людського фактору з одночасним інформуванням підрозділів поліції (інших екстрених служб за потреби) надає можливість ефективного реагування на подію», - йдеться в програмі.

Особливістю цієї програми є те, що до поліцейських серверів можна буде підключити камери, що були раніше встановлені у населених пунктах області (поблизу навчальних закладів, підприємств, парків). Таке обладнання не матиме в своєму арсеналі аналітичної системи, але зображення з цих відеокамер буде транслюватися в поліцейські відділення. Це дасть змогу правоохоронцям оперативно реагувати на вчинені правопорушення.

Зазначимо, що програму «Безпечна Херсонщина» планується реалізувати на території нашої області лише у випадку, якщо її підтримає більшість депутатів на сесії Херсонської обласної ради, яка відбудеться 20-го грудня.

Тэги:

Власть
Деньги
Полиция
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів