Ялинка - незмінний атрибут новорічних свят. Напередодні Нового року ми маємо обрати, яке деревце прикрашатиме нашу оселю: справжнє чи штучне.

До речі, журналісти інтернет-видання “Гривна” проводили опитування стосовно ялинок. 185 херсонців з 323 обрали варіант "штучна" и лише 97 віддали свої голоси за справжню.

Коли запитуєш у херсонців, чому саме штучна, адже від неї немає такого лісного аромату, більшість відповідають, що обираючи її вони бережуть екологію. Проте тільки одиниці знають, що штучна ялинка приносить неабиякої шкоди навколишньому середовищу.

Щоб дізнатися про всі негативні наслідки штучних ялинок, ми звернулися до керівниці Центру екологічної інформації Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара Юлії Тищенко.

“Частіше всього ялинки є багатокомпонентними продуктами. У їхньому складі: пластик без маркування, змішані полімери, метал. Такий товар важно переробити і можна, хіба що, віддати на спалювання”,- говорить Юлія.

Також ялинки часто роблять з полівінілхлориду (небезпечного полімера), тому вуглецевий слід у два рази більше (близько 40 кілограмів СО₂), ніж якщо придбати справжнє дерево, а потім викинути його на смітник.

Вуглецевий слід від пластикового дерева значно вищий через виробничі процеси, що базуються на використанні викопного палива - газу, нафти та вугілля, а тому є безпосереднім джерелом парникових газів.

Штучні ялинки впливають на викиди в атмосферу в основному під час виробництва – 85% від усіх викидів, а 8% викидів вуглекислого газу відбуваються під час транспортування готової продукції (наприклад при перевезенні з Китаю).

“Розумієте, вибір штучної ялинки виправданий коли використовуєте її 20 років чи більше. Але все одно колись її прийдеться утилізувати. Й тут постане питання - як? Не викинеш просто так, проте всі роблять саме так, адже підприємств для переробки немає”,- додала екологиня.

Чому варто обирати справжню ялинку

Існує поширена думка, що вирубка ялинок шкодить довкіллю. Це дійсно так, але тільки у тому випадку, якщо ялинка була зрубана незаконно, тобто браконьєрами.

Насправді на території Херсонської області є державне господарське підприємство, яке вирощує ялинки спеціально для спилювання під Новий рік. Вони аж ніяк не шкодять екології, адже на місці спиляної висаджують молоденьку.

Законні деревця завжди помічаються чіпами та відомість про них є в електронній базі. Тому фахівці радять звертати увагу на це, а не відразу бігти до магазину, щоб придбати штучну.

Після того, як свята завершаться, справжню ялинку можна віднести на спеціальний майданчик, звідки її відвезуть на утилізацію. Вона може стати гарним кормом для тварин або буде перероблена на тирсу.

Тэги:

Важно
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів