Зміни клімату – стимул для розвитку

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 29 Березня 2021 15:00

Сучасна людина сама керує світом і створює власний всесвіт – зокрема завдяки знанням, упевнені в Херсонському державному аграрно-економічному університеті.

Однак на якість нашого життя впливає дуже багато чинників, зазначила в розмові з «Гривною» кандидат сільськогосподарських наук, доцент Наталія Папакіна, співробітник кафедри ветеринарії, гігієни та розведення тварин імені В. П. Коваленка біолого-технологічного факультету ХДАЕУ. Одним із основних чинників є технології. Сучасні тваринницькі комплекси розраховані на утримання чисельного поголів’я тварин або птиці. Функціонування таких підприємств, підтримання їх гігієнічного стану, збереження довкілля – це основні завдання, які перед молодими фахівцями тваринницької галузі ставить сучасний світ.

Вплив людини на навколишній світ є постійним, а його якість залежить від кожного з нас. Саме це прагнуть донести до здобувачів освіти викладачі біолого-технологічного факультету. 

Аграрно-економічний університет проводить підготовку фахівців на 5-ти факультетах за 28-ми спеціальностями за ступенями: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук. Біолого-технологічний  факультет є складовою унікальної системи ступеневої підготовки майбутніх фахівців спеціальностей «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Харчові технології» та «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза». Значну увагу приділяють питанням підготовки грамотних фахівців зі свідомим ставленням до збереження довкілля. Студенти володіють не лише особливостями виробництва продукції тваринництва, а й оцінюють технологічні умови тваринницьких підприємств, їх санітарний стан. Випускники здатні вирішувати виробничі питання з технології тваринництва та поліпшення порід, у тому числі оцінювати генетичні складові продуктивності тварин і птиці. Вже зараз навчаються оцінювати біологічну безпеку виробництва та отриманої продукції, визначати оптимальні шляхи поліпшення середовища. Здобувши глибокі знання, вміють організувати навіть власне переробне виробництво та розробити авторську рецептуру окремого продукту, отримати на неї право власності. Або ж запропонувати вдосконалення вже існуючого виробництва з урахуванням мінімального впливу на довкілля.

Черговим кроком у цьому напрямі стало надання ХДАЕУ статусу асоційованого члена міжнародного проєкту Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation («Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd», 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (15.11.2020 – 14.11.2023) (www.climed.network). 

Проєкт спрямовано на розвиток кліматичного обслуговування та підвищення ефективності інформаційно-просвітницької діяльності у сфері клімату та навколишнього середовища – з метою адаптації до змін клімату та пом’якшення їх наслідків для населення.

«В рамках проєкту, – розповіла Ірина Балабанова, декан факультету, – створено дистанційні навчальні курси – як для професіоналів-кліматологів, так і для звичайних користувачів. Проєкт розрахований на три роки, спершу – анкетування та створення навчальних курсів, на третьому році – їх апробація. Практична сфера задіяння цих знань дуже широка – це й медицина, аграрний сектор та міське управління тощо. Участь викладачів і студентів Аграрно-економічного університету полягає в анкетуванні представників виробництва, та апробація нового курсу, тобто наші представники будуть першими навчатися за новоствореними програмами, оцінювати якість курсу та надавати рекомендації щодо його вдосконалення. Проєкт стартував у лютому, з травня почнеться анкетування представників різних галузей: міського господарства, медицини, аграрного виробництва тощо. Участь представників ХДАЕУ визначена значенням кліматичних чинників саме для тваринництва. Адже зміни клімату відбиваються й на його продуктивності. Тому потрібно вивчити закономірності зміни клімату та розробити стратегію адаптації виробництва до різних ситуацій. Таке наукове дослідження – це не лише підтримка галузі тваринництва Херсонщини, а й загальний розвиток професійних знань по кліматології».

Створені навчальні курси з використанням інноваційних педагогічних технологій стануть у нагоді фахівцям усіх кліматозалежних галузей економіки, а також сприятимуть обізнаності широких верств населення в галузі кліматології і кліматичних послуг. Активними учасниками проєкту стануть не лише науково-педагогічні працівники, а й здобувачі освіти Аграрно-економічного університету. Молодь уже під час навчання проведе апробацію новостворених курсів та зможе практично втілювати отримані нові знання у виробництво.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів