Землевпорядники-геодезисти Аграрно-економічного мають успіхи

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 03 Лютого 2021 12:14

Навчальний рік 2020–2021 у Херсонському державному аграрно-економічному університеті вже розпочав свою другу половину – хоч і в умовах дистанційного навчання та карантину.

Але це не заважає студентам і викладачам вишу повноцінно реалізувати освітній процес, зазначила в розмові з «Гривною» кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри  землеустрою, геодезії та кадастру Наталія Дудяк. Для прикладу Наталія Василівна пригадала найяскравіші події першого навчального півріччя. «По-перше, розпочався рік із радісних емоцій – нарешті всі зустрілися після весняної «дистанційки» та літнього відпочинку, – говорить завкафедрою. – Хоча студенти, не секрет, завжди радіють, коли є змога трохи розслабитися під час заняття, але всі скучили за живим спілкуванням і почали цінувати те, що маємо. Ми розуміли, що онлайн-навчання не уникнути, тож переформатували освітній процес так, щоб якомога ефективніше використовувати години лекційно-практичного курсу. З вересня по листопад студенти вчилися в університеті, і за цей час викладачі максимально проводили практичні роботи та викладали теоретичний курс, який важко вивчати заочно. Особливість нашої технічної спеціальності «Геодезія та землеустрій» – напрям роботи з приборами, тому в осінній період на території університетського дендропарку відпрацьовували роботу з приборами, завзято взялися до опанування практичних навичок. Підготувалися викладачі й до занять у режимі відеоконференцій Zoom, надаючи теоретичний матеріал і відповідаючи на питання студентів». 

Взагалі на кафедрі землеустрою, геодезії та кадастру завжди намагалися створити тісний зв'язок між викладачами та студентами, проводити спілкування в не завжди формальній обстановці. Зокрема на День спеціальності в середині жовтня традиційно поєднували ділову та ігрову форми навчання. Раніше виїздили в ліс, там і відпочивали – і водночас брали участь у квестах, де ігрові завдання тісно пов’язані зі знаннями за спеціальністю. Цього року за підтримки ректора ХДАЕУ Юрія Кирилова було організовано виїзд на водну станцію – підрозділ вишу, розташований неподалік від «Фрегату». Студенти різних курсів формували команди для виконання завдань – а це й навчання, й спілкування, й знайомство з майбутніми колегами. Тепла погода сприяла теплому спілкуванню, всі отримали позитивні емоції від ігор та нові навички, пов’язані з фаховим напрямом, говорить Наталія Дудяк.  

Дистанційний режим – зовсім не привід забувати про наукову роботу, впевнені на кафедрі землеустрою, геодезії та кадастру. Наприкінці листопада співробітники кафедри організували та успішно провели великий захід – Всеукраїнський науковий семінар, присвячений земельним відносинам в Україні. 

«У рамках семінару розглядали законодавчі аспекти та практичні питання щодо перспектив функціонування ринку оренди земель сільсько-господарського призначення в умовах завершення земельної реформи та необхідності запровадження нової методики нормативної грошової оцінки земель України, – розповідає Наталія Василівна. – У заході взяли участь понад 80 науковців і практиків із різних куточків нашої держави – Києва, Ужгорода, Львова, Одеси, Тернополя, Мелітополя тощо. Учасники, в тому числі й науковці Аграрно-економічного університету, змогли поділитися своїм досвідом, обговорили питання ринку землі, який має бути відкритий з 1 липня 2021 року, та багато інших актуальних проблем сьогодення». 

Крім того, кафедра веде активну міжнародну співпрацю. Її прикладом стала гостьова онлайн-лекція, де спікером став польський науковець. Стосувалася вона основ організації діяльності територій  Польщі, розвитку її громад – а це дуже актуально, бо сьогодні в Україні тривають процеси становлення громад. Саме проблематиці територіальних громад була присвячена гостьова лекція доктора Даріуша Павліщи, війти гміни Громадка (Республіка Польща). Це було дуже цікаво з точки зору і науковців, і практиків – адже багато магістрів, які навчаються в Аграрно-економічному, вже є практиками – працюють за фахом у новостворених громадах Херсонщини. І, звісно, студентам було цікаво дізнатися багато нового, в тому числі що стосувалося закордонного досвіду.

«На кафедрі землеустрою, геодезії та кадастру запроваджена академічна мобільність студентів і викладачів, – розповіла завідувач. – Це означає тісний зв'язок за нашим профілем із різними вишами країни та світу. Не просто спілкуємося або консультуємося із колегами, а долучаємо студентів. Так, цього року кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент Володимир Яценко провів онлайн-лекцію одночасно для студентів ХДАЕУ та Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, розташованого в Мелітополі. Було дуже цікаво порівняти поведінку та сприйняття матеріалу студентами різних вишів, проаналізувати питання, які вони задають, в розрізі декількох дисциплін».  

Наталія Дудяк крім іншого зазначила, що зараз у ХДАЕУ діють три освітні рівні: окрім звичних бакалавра та магістра у 2020 році за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» був започаткований рівень короткого циклу вищої освіти – молодший бакалавр. Скористатися цією можливістю, пояснила Наталія Василівна, можуть абітурієнти, котрі через певні обставини мають не три, а лише два сертифікати ЗНО. Раніше таким дітям доводилося втрачати навчальний рік, а тепер вони навчаються 1 рік 10 місяців за програмою вищої освіти, отримують диплом молодшого бакалавра – а потім поступають одразу на третій курс вишу за своєю спеціальністю. 

А закінчили 2020 рік тим, що 30 грудня вручили дипломи магістрам факультету архітектури та будівництва, спеціальності «Геодезія та землеустрій». Не всі змогли приїхати, визнає Наталія Дудяк, тож поєднали й «онлайн»-вручення дипломів. Але позитивні емоції навіть в умовах обмеженого спілкування – незамінні, вони надихають на подальші звершення.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів