Землю часто – й недарма! – називають головним багатством України. А в Херсонському державному аграрно-економічному університеті попит серед абітурієнтів на спеціальність «Геодезія та землеустрій» є завжди

Про це газеті «Гривна» розповіла завідувач кафедри землеустрою, геодезії та кадастру, кандидат економічних наук, доцент Наталія Дудяк. «Наші випускники сьогодні не мають проблем з працевлаштуванням, – запевняє Наталія Василівна, – і потреба в таких фахівцях навіть більша, чим є випускників. Адже спектр працевлаштування геодезистів і землевпорядників дуже широкий».

Дійсно, знання стосовно землі в Україні дуже затребувані. Наприклад, випускники ХДАЕУ профільної спеціальності можуть працювати на держслужбі: там потрібні дипломовані спеціалісти з управління земельними ресурсами, в Держгеокадастрі потрібні фахівці із сучасними знаннями щодо раціонального використання земель. А ще бюро технічної інвентаризації – де багато операцій, пов’язаних із оформленням чи переоформленням землі.

В ОТГ щонайменше два землевпорядники потрібні, а анонсований ринок землі ще більше посилить потребу в таких спеціалістах. Фахівці спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» затребувані сучасним ринком праці в землевпорядних та геодезичних організаціях, діяльність яких пов’язана із землеустроєм, виконують роботи інженерно-геодезичного забезпечення об’єктів будь-якого призначення розташованих на поверхні Землі, а також як оцінювачі земельних ділянок і розташованих на них об’єктів нерухомого майна. З метою підвищення якісного рівня майбутніх фахівців на кафедрі для студентів впроваджуються елементи дуальної освіти. Завдяки цьому студенти мають змогу отримані теоретичні знання на аудиторних заняттях використати на практичних заняттях, які проводяться на профільних підприємствах.

Багато уваги в навчальному процесі приділяється вивченню сучасних інформаційних технологій. До речі, наголошує Наталія Дудяк, комп’ютерні програми для занять студентів – ліцензійні, за ними працюють і всі організації Херсонщини, а апаратура, на якій навчають студентів, високого рівня – від простої до найсучаснішої. В тому числі й квадрокоптер, придбаний минулого року ХДАЕУ, за допомогою якого здобувачі отримують практичний досвід роботи при виконанні зйомки на місцевості.

Крім того, розповідає завкафедрою, їх випускникам можна працювати в юридичних організаціях, бо юридична сфера, пов’язана із земельними питаннями, вивчається у виші глибоко – без таких знань неможливо працювати ні в ОТГ, ні в держуправліннях. А студенти Аграрно-економічного, які наразі є учасниками бойових дій на сході, мають змогу отримати освіту за спеціальністю «Військова топографічна служба». Ці майбутні геодезисти, згідно із законом, отримують право на пільговий вступ і безкоштовну освіту, тож користуються такою нагодою: приїздять здавати сесії та знову їдуть на передову.

Для забезпечення тісного зв’язку землевпорядної науки і практики з навчальним процесом на кафедру залучені кращі фахівці з виробництва, відзначає Наталія Дудяк, – таке тісне поєднання теорії та практики дає ефективний результат при формуванні фахівців зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Тісний зв'язок на кафедрі підтримують і з районами та ОТГ, де потреба в кваліфікованих фахівцях із земельних питань є великою. До речі, недавно в ХДАЕУ відбулася чергова всеукраїнська конференція якраз присвячена цим питанням, у рамках якої пройшов цікавий круглий стіл, насичений чіткими питаннями, конкретними прикладами, зрозумілими роз’ясненнями. Такі заходи водночас дуже корисні й університету, пояснює Наталія Дудяк: викладачі розуміють, чого саме потребує сучасний ринок праці, яких фахівців і яких знань, тож можуть коригувати навчальні програми, аби готувати потрібних спеціалістів.

А оскільки потреба в них значна, то в Аграрно-економічному постійно шукають можливість дати освіту якнайширшому колу абітурієнтів. Так, цього року виш запровадив новацію: до рівнів бакалавра та магістра приєдналася можливість отримати рівень освіти молодшого бакалавра, здавши лише два ЗНО належного рівня. Це, просто кажучи, рівень коледжу, навчання триває два роки та дає змогу не втрачати час абітурієнтам, які трохи «не дотягли» потрібні на ЗНО бали. Тепер вони можуть навчатися в університеті, а згодом тут же продовжити навчання за обраною спеціальністю.

Після кожного курсу, розповідає Наталія Дудяк, студенти проходять навчальну та виробничу практику з топографії, геодезії, за спеціальністю. Виконувати її можна просто в університеті – завдяки великій території, а вже з третього курсу на студентів очікує виїзд на базу «Колос» на березі Чорного моря. Точніше, самі студенти з нетерпінням очікують на цей виїзд, адже разом із можливістю застосовувати отримані різносторонні знання на місцевості, будь то вимірювання ділянок узбережжя чи населеного пункту, це й чудова нагода відпочити на морі та здружитися. «У нас працюють і навчаються з душею, із щирою віддачею, – упевнена Наталія Василівна. – Залучаємо до всіх заходів і перший, і старші курси, тож про теплі стосунки аграрної родини свідчать безліч яскравих спогадів і загальних фотографій.День закоханих, день відкритих дверей, День учителя чи день спеціальності – все намагаються відзначати цікаво, як, наприклад, гра-квест чи виїзд у ліс».

Тож студенти на кафедрі землеустрою, геодезії та кадастру в Аграрно-економічному університеті не лише набувають глибоких професійних знань, а й формуються як особистості: розумні, цікаві, щирі.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів