Науки про Землю – науки про управління природним середовищем

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 29 Октября 2019 15:05

Суспільство перебуває у фазі розвитку, характерними ознаками якої є глобальні зміни природного середовища.

Екологічні проблеми в останні десятиріччя стали «вічними супутниками» процесу розвитку сучасної цивілізації, зазначила в розмові з газетою «Гривна» завідувач кафедри науки про Землю Херсонського державного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Руслана Бабушкіна. Гострота цих питань обумовлена масовим залученням природних ресурсів до сфери господарської діяльності людства.

Науки про Землю відносять до розряду природничих наук. Навряд чи можна вказати все число наук, які вивчають Землю: і ті, що давно склалися, й зовсім молоді, що з’явилися недавно, прийнято об’єднувати під загальною назвою «Науки про Землю» або «Геонауки».

Історія наук про Землю свідчить, що спочатку об’єктом їх вивчення був мінерал; пізніше, в 19-му столітті, – осадова оболонка планети. В 20-му столітті, в зв’язку з розвитком геофізичних методів, об’єктом стала уся Земля. З настанням космічної ери більшість наук про Землю почали вивчати всі планети Сонячної системи, а також їх супутники. У 21-му столітті об’єктом і найважливішою проблемою стає зміна загальнопланетарного клімату. Зміни клімату є очевидними та приймають усе більш загрозливий характер. Жодна природна наука не в змозі охопити всі сторони такого складного природного тіла, яким є наша планета. Тому пізнання того, що нас оточує, ставить перед науковцями нові завдання. А вирішувати ці завдання доведеться новому поколінню разом із досвідченими фахівцями.

У серпні 2017 року у Херсонському державному аграрному університеті на факультеті водного господарства, будівництва та землеустрою було створено кафедру наук про Землю. Стратегічною метою кафедри є розвиток фундаментальних і прикладних наукових досліджень у галузі природничих наук, забезпечення знаннями та вміннями, які вкрай необхідні сучасній економіці, та підготовка висококваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці спеціалістів із наук про Землю. Кафедра здійснила вже два випуски магістрів. А у 2019 році відбулася знаменна подія – перший випуск бакалаврів із цієї спеціальності!

Вибір спеціальності «Науки про Землю» дозволить здобувачам освіти отримати цікаву, аналітичну й творчу професію, яка пов’язана з дослідженнями Землі, її геосфер, проблемами змін клімату, розвідкою корисних копалин, прогнозуванням природних і техногенних катастроф, збереженням унікальних ландшафтів і глибоким розумінням історичного розвитку життя на нашій планеті. Фахівець із наук про Землю здатен здійснювати ці дослідження, розв’язувати складні практичні й наукові задачі. А на основі цього – управляти природним середовищем, рідним домом людства, в якому створені для нас особливі умови, що сприяють нашим існуванню та життєдіяльності, відкривають для нас удосталь можливостей і достатній простір для їх реалізації.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів