«Агроскаутинг» в ХДАЕУ – новий вектор професійної діяльності в агросекторі

Автор: Світлана ГАВРИЛЕНКО 17 Серпня 2021 13:50

Останнім часом ми можемо спостерігати наслідки недбайливого, часом безрозсудного, руйнівного впливу людства на навколишнє середовище. Людина завдає значної шкоди довкіллю, внаслідок чого отримує нищівні наслідки: рання весняна посуха, град  і зливи напередодні збору врожаю, навала шкідників, хвороби тощо призводять до значних втрат посівних площ сільськогосподарських культур. 

Отже, вимогами сьогодення при підготовці конкуренто-спроможних фахівців-агрономів є формування компетентностей із раціонального, дбайливого та економічно ефективного агровиробництва. Адже саме ці спеціалісти сільського господарства можуть спрогнозувати негативні природні прояви та їх наслідки, завчасно розробити та впровадити у виробництво відповідні технології, зазначає декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мринський. 

«Саме професія агронома об’єднує в собі не тільки ефективне поєднання технолога сільськогосподарського виробництва, переробника продукції, знавця видового складу та заходів боротьби зі шкідниками, хворобами та бур’янами, а й прогноз їх появи, розвитку та застосування превентивних і знищувальних заходів», –  стверджує Іван Миколайович. 

Визначення вологості та твердості ґрунту приладами ЛАН-М PRO, М-SM5 AGRO FLOW SYSTEM.

Тому професія агронома, як зазначають експерти ринку праці, наразі є особливо затребуваною. На сьогодні сучасні агропідприємства, фермерські господарства, тепличні комплекси відчувають гостру нестачу дипломованих висококваліфікованих спеціалістів, які б розумілися на новітніх технологіях і аспектах вирощування рослин, могли б застосовувати сучасні методи для підвищення врожайності й захисту рослин від шкідників, вміло планували та організовували робочий процес, володіли не тільки знаннями, а й навичками. 

Саме таких, дійсно фахових спеціалістів, готує найпотужніший виш Півдня України агрономічного спрямування ХДАЕУ на найстаршому факультеті – агрономічному. На даний час агрономічний факультет має в своєму портфоліо три спеціальності, а саме: 201 – Агрономія, 202 – Захист та карантин рослин, 203 – Садівництво та виноградарство. 

Здобутки агрономічного факультету за останній рік значні. Як зазначив Сергій Лавренко, доцент кафедри землеробства, в цьому навчальному році вперше на півдні України було здійснено набір за програмою «Агрокебети». Це удосконалена магістерська програма, створена в співпраці бізнесу й навчальних закладів. Її задачею є забезпечення ТОПових українських аграрних компаній висококваліфікованими працівниками, а випускників – високооплачуваним робочим місцем. Кожен учасник програми супроводжується ментором – ТОП-менеджером успішної агрокомпанії. У програмі – достатній рівень теоретичної бази для набуття практичних навичок під час виробничого стажування під супроводом ментора та практиків агробізнесу.

Агромоніторинг розвитку рослин у захищеному грунті.

Також цього року запускається програма «Агроскаутинг». Це новий напрям професійної діяльності в агропромисловому секторі на стику агрономічної та інформаційно-аналітичної професій. «Агроскаутинг» дозволить посилити контроль за станом полів шляхом накопичення архіву даних про стан кожної ділянки.

Забезпечуються ці напрями фаховими викладачами, сучасними лабораторіями та інструментарієм Херсонського державного аграрно-економічного університету. Тільки в цьому навчальному році на агрономічному факультеті було створено дві сучасні лабораторії, закуплений новітній інструментарій: електронні щупи вологості та твердості ґрунту, дрон, системи контролю якості води, ґрунту, повітря, метеостанція тощо. Це стало можливим завдяки двом міжнародним програмам, двом державним і десяти господарсько-договірним.

Отож кожен випускник агрономічного факультету – це відповідальність, гордість, повага та шанування агрономічної спільноти!

Фото надані університетом

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів