Скадовськ сьогодні: військова база замість курортів та імітація медичної допомоги населенню

Російські окупанти позбавили Скадовськ статусу курортного міста, а медицину довели до стану, коли люди просто бояться потрапити в місцеву лікарню, бо не факт, що виберуться звідти живими…

Сьогодні Скадовськ за кількістю населення майже не відрізняється від довоєнної статистики.А яка гуманітарна ситуація в місті та чи вважається воно досі курортним – про це розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв в інтерв’ю «Вгору».

Імітація медичної допомоги

У тимчасово окупованому Скадовську в цілому сьогодні стабільна гуманітарна ситуація. Однак чималі проблеми є в галузі медицини. За словами мера міста, дуже складно потрапити на прийом до лікаря – записуватися треба за 2 місяці наперед.

«Багато видів медичної допомоги мешканці Скадовська раніше отримували в Херсоні. Зараз це недоступно. Зараз відправляють у Крим, а туди також не всі можуть поїхати. Лікарів елементарно також не вистачає, багато українських роз’їхалися, а тих, які приїхали, їх недостатньо. Тим паче, що вони задіюють потужності лікарні для своїх військових», – розповів Олександр Яковлєв.

До слів мера Скадовська додамо факти, які «Гривні» відомі з розповідей жителів окупованої Херсонщини. За словами людей, про нинішнє лікування в медзакладах цього міста на ТОТ ходить дурна слава. Ось що нам повідомила жителька одного із сіл сусіднього Каховського району:

«Мені потрібна операція, лікарі із Чаплинки направляють мене в Скадовськ. Але я боюсь туди їхати. Із мого села декілька мешканців відвезли зі скадовської лікарні одразу на кладовище. Знайомий повернувся паралізованим. Люди в нашій громаді, яким доводилося їздити на лікування в Скадовськ, розповідають, що ніякого лікування там насправді немає. Лише якась імітація медичної допомоги, а далі – як пощастить. Добре якщо повернешся звідти живим…».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятуйся сам або йди до шамана: історії двох родин про лікування на ТОТ Херсонщини

Скадовськ – уже не курортне місто

Окупанти позбавили Скадовськ статусу курортного міста – не офіційно, звісно, а своїми діями. Наприклад, місцевий порт вони використовують для своїх військових цілей. Адже це велика територія, де є відповідні потужності для зберігання техніки тощо. За словами міського голови, порт як туристичне місце зараз не працює.

Та й не лише порт – загалом доступу до більшості пляжів у місцевих жителів сьогодні немає.

«Не всі пляжі відкриті. Там як поставили колись таблички “Міни”, так вони досі й стоять. Центральна частина міста відкрита. Дивився фотографії нещодавно, то видно, що працюють окремі заклади на узбережжі, намагаються годувати людей, продавати щось. Тому не можу сказати, що там все вмерло. Але людей зовсім не видно. Зрозуміло, ще не літо.

Не думаю, що будуть масові якісь наїзди туристів. Звісно, що ті, хто хоче побачити море – напевно, будуть приїжджати у Скадовськ. Від початку повномасштабного вторгнення РФ не було масового туризму. Його просто не може бути», – наголосив Олександр Яковлєв.

До того ж, як раніше розповідав мер Скадовська, у дитячих таборах живуть російські військові, а саме місто окупанти перетворили на справжню військову базу.

Ілюстративне фото з окупаційних джерел

Пов'язані записи

«Запасаємося продуктами, деякі товари вже не завозять»: жителі ТОТ Херсонщини – про гуманітарну ситуацію

Яка ситуація в окупованих містах і селах лівобережної Херсонщини у зв’язку з останніми подіями? «Гривна» дізнавалася із власних джерел на ТОТ, чи впливає на життя місцевого населення поступова ізоляція Криму…

Подробиці
На Херсонщині працює система персоналізованого супроводу дітей, яких повернули з окупації: куди звертатися

На Херсонщині триває реалізація пілотного проєкту з персоналізованого супроводу дітей, яких вдалося повернути з тимчасово окупованих територій, Росії чи Білорусі. Проєкт реалізується на території області з 2025 року. Нагадаємо, що…

Подробиці