Новоутворення центральної нервової системи дуже небезпечні і ведуть до смерті, якщо їх не лікувати. Навіть доброякісні пухлини здатні здавлювати життєво важливі центри, викликаючи зупинку дихання або кровообігу. Тому, якщо з'явилися перші ознаки пухлини головного мозку, потрібно обстежитися і лікуватися.

Всі симптоми пухлини головного мозку діляться на загальномозкові і вогнищеві. Загальмозкові розвиваються в результаті порушення відтоку спинно-мозкової рідини, підвищення тиску спинно-мозкової рідини, набряку та стиснення мозку, роздратування оболонок головного мозку. Вогнищеві обумовлені поразкою ділянок центральної нервової системи, відповідаючих за певні функції. Якими вони будуть, залежить від локалізації пухлини. Вторинні синдроми з'являються пізніше, коли пухлини досягають великих розмірів. Іноді при пухлині головного мозку перші ознаки бувають загальномозковими. Це може бути головний біль, нудота, блювота не пов'язані з прийомом їжі, інтоксикація, порушення свідомості і т.д. Головні болі при пухлини мозку, які пов'язані з підвищенням внутрішньочерепного тиску, називаються гіпертензійними. Для неї характерно почуття розпирання. Хворі скаржаться, що відчувають тиск, що йде зсередини черепа. Зазвичай больовий синдром охоплює всю голову. Іноді біль може бути сильніше виражена в області скронь, потилиці або тім’яні. Больовий синдром часто супроводжується нудотою і блювотою. Він посилюється вранці, але може зменшуватися і навіть повністю зникати ввечері. Головний біль, зумовлений накопиченням рідини в шлуночковій системі мозку, називаються гідроцефальний. Для них є характерним залежність від положення голови. Хворий може зайняти вимушене положення тіла, при якому болі стануть найменш вираженими. Вони часто носять епізодичний, нападоподібний характер на початку захворювання. Потім поступово посилюються і стають постійними. На пізніх стадіях патології больовий синдром може слабшати. Певною мірою характер больового синдрому може залежати від локалізації новоутворення.

Часто пацієнти запитують, як болить голова при пухлині гіпофіза?. Це залежить від стадії патологічного процесу, величини новоутворення, а також характеру його роста. На ранній стадії зазвичай болів немає.

Пухлина може стати випадковою знахідкою при проведенні різного роду обстежень. Якщо ж перші симптоми пухлини мозку з'являються, то вони пов'язані з ендокринними порушеннями. Адже гіпофіз - це залоза. Вона виробляє гормони. Від того, продукція яких гормонів підвищується, залежить, які перші симптоми виникнуть. Найчастіше виникають: гігантизм у дітей, акромегалія у дорослих (збільшення та розширення і потовщення китиць, стоп, черепа, особливо його лицьової частини, і ін.), гінекомастія (збільшення грудних залоз у чоловіків), галакторея (витікання молока з молочних залоз) у жінок не пов'язана з вагітністю, аменорея (відсутність менструацій), хвороба Кушинга (місяцеподібне обличчя і ожиріння, тонкі кінцівки і легко утворюються сінякі.і т . п.) .При подальшому зростанні аденоми виникає головний біль. Коли новоутворення поширюється за межі турецького сідла (анатомічне поглиблення, в якому розташовується гіпофіз), з'являються порушення зору. А при подальшому зростанні аденоми виникають больові відчуття, характерні для гіпертензійного синдрому.

Вогнищеві симптоми при пухлинах головного мозку в першу чергу залежать від локалізації новоутворення та характеру його росту. Вони обумовлені головним чином механічним стисненням навколишніх тканин.

Вогнищеві симптоми при пухлинах головного мозку в першу чергу залежать від локалізації новоутворення та характеру його росту. Вони обумовлені головним чином механічним стисненням навколишніх тканин.

При пухлини лобової частки розвиваються порушення мови. Часто виникають порушення нюху. Людина може взагалі не відчувати запахи. Часто з'являються психічні розлади. Вони зазвичай розвиваються на пізніх стадіях. Людина стає придуркуватою, не може мотивувати свої вчинки, стає агресивною, або навпаки апатичною.

Основні симптоми при пухлині мозку з локалізацією в тім'яній ділянці: неможливість впізнавання предметів на дотик, неможливість сприйняття схеми власного тіла (людина не знає, де розташовані різні частини його тіла), порушення вищих функцій кори головного мозку (писання, читання, рахунок), неможливість здійснення цілеспрямованих рухів при збереженні рухливості, чутливі порушення шкіри. порушення мови - людина не пам'ятає назви предметів, хоча дізнається їх і розуміє, для чого вони призначені.

Якщо пухлина з'явилася в скроневій частці, симптоми включають появу галюцинацій. Вони можуть бути: зоровими, слуховими смаковими. Інші можливі симптоми: часткова сліпота, при якій випадає праве або ліве поле зору, судомні напади, що супроводжуються галюцинаціями. Людина не розрізняє слова, які вимовляються, але він їх чує.

Якщо новоутворення локалізовано в потиличній частці виникають: зорові галюцинації, поява безпредметних образів - плям, блискавок, незрозумілих фігур і т.д.

Якщо новоутворення локалізується в задній черепній ямці з'являються: порушення координації рухів, хитка хода, слабкість м'язів, порушення рівноваги і неможливість утримувати тіло в статичному положенні, вимушене положення голови з нахилом в сторону пухлини, виникає спонтанний ністагм (швидкі коливальні рухи очних яблук). Часто уражаються черепні нерви. Пухлина може вростати в стовбур мозку. У цьому випадку виникають тонічні судоми, фіксоване положення голови з відхиленням назад, зниження частоти пульсу. Летальний результат наступає рано внаслідок припинення дихання або зупинки серця.

Прислухайтеся до свого організму. При появі перших ознак захворювання звертайтеся до нейрохірурга, або на сайт neuro.ks.ua.

Тэги:

Медицина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів