Різновидність коронавірусу 2019-nCOV сколихнула весь світ. Сьогодні хвороба спостерігається не лише у жителів Китаю, а й Таїланді, Південній Кореї і на Тайвані.

З підозрою на “китайську хворобу” до медичних працівників звернулися до 10 мешканців України, серед яких є і херсонець. Цих людей миттєво госпіталізовували, аби зробити аналізи та вирішувати подальші дії. Проте фахівці заспокоюють українців і запевняють, що діагнози саме коронавірусу 2019-nCOV не підтвердилися.

Підготовка лікарень Херсонщині до коронавірусу 2019-nCOV

Після того, як 46-річний мешканець Херсона днями повернувся з Китаю та звернувся до обласної лікарні з симптомами коронавірусу, Департамент охорони здоров`я Херсонської ОДА видав наказ стосовно нових правил, що повинні дотримуватися в усіх медзакладах міста.

Найбільша відповідальність полягає на Херсонську обласну інфекційну лікарню імені Горбачевського. Адже у випадку підтвердження “китайської хвороби” саме у цій лікарні розгорнуть госпітальні базу. Тому наразі ведеться активна підготовка із запасів медикаментів, спеціального захисного одягу, апаратів для дихання та дезінфекційних засобів.

“Усі працівники медичної сфери Херсонщини проінформовані. Департамент охорони здоров`я до лікарень направив відповідні пам`ятки, про симптоми та профілактичні заходи. Щосереди медичні установи надаватимуть статистичні дані звернень людей з подібними симптомати”, - каже голова Департаменту охорони здоров`я Віктор Короленко.

Проте голова Херсонської ОДА наголосив, що моніторинг ситуації в області щодо випадків захворювання на коронавірус 2019-nCOV потрібно проводити щоденно. Це дозволить тримати ситуацію під контролем та оперативніше реагувати на випадки.

Грип та коронавірус: що спільного

Вчора під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич зазначив, що за симптомами коронавірус можна сплутати з грипом.

Адже ознаками можливої хвороби є лихоманка, головний біль, кашель, ускладнене дихання та слабкість.

Якщо у вас піднялася температура, з'явилися симптоми респіраторного захворювання, лікарі радять все ж таки навідатися до медичного закладу. Це дозволить визначити вид інфекції та спланувати лікування. Сьогодні і звичайний грип може призвести до ускладнень та летального випадку, тому не баріться.

Також Юрій Ромаскевич додав, що з наступного тижня у медичних закладах області з`являться швидкі тести, що дозволяють визначити звичайний грип. Це можливість забезпечити собі спокій. Адже цей тест дає 99,8% точності.

Наразі мешканців Херсонщини закликають уникати місць скупчення людей, уникати людей з ознаками респіраторних захворювань, частіше мити руки з милом або антибактеріальними септиками. У маршрутки та магазини бажано заходити в пов`язках. Це хоча б якось зможе вберегти людей від небажаного захворювання.

Тэги:

Важно
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів