Перший контактний бій з ворогом відбувся на лівобережжі Херсонщини: історія бійця одеської бригади

«Для нашої родини захист Батьківщини – принципове питання, адже більшість є військовими. Брат пішов до свого підрозділу, я – до новоствореної 126-ї одеської бригади територіальної оборони. 11 березня 2022 року був уже зі зброєю в руках».

Це слова військовослужбовця 39 окремої бригади берегової оборони 30 корпусу морської піхоти ВМС ЗС України Романа. Його історію розповіли на сторінці бригади у фейсбук.

До повномасштабного вторгнення РФ Роман займався продажем автомобілів та захоплювався важкою атлетикою. Його молодший брат буквально за тиждень до великої війни звільнився з війська, завершивши контракт, та поїхав до Польщі. А вже 25 лютого сказав братові: «Я повертаюсь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боєць із позивним Херсон: «Роблю все, що можу, для нашої Перемоги»

Перший контактний бій з ворогом у Романа відбувся на лівому березі Дніпра. Війський згадує, як тоді на них випадково вийшла російська розвідка й одразу почався бій:

«Відстань між нами та росіянами становила приблизно 10-12 метрів. Спершу спіймав кількасекундний ступор. Я підійшов до свого кулемета, присів біля нього, підіймаю голову, а мій командир дивиться на мене такими очима, що… Коротше кажучи, ступор швидко минув і я почав працювати. Сутичка тривала кілька годин, накатами, ми вийшли з неї переможцями».

Загалом виходів на лівий берег та острови у нього було багато. За словами чоловіка, він навіть не рахував їх.

Роман говорить, що в якийсь момент ти починаєш сприймати бойові завдання, немов робочу зміну:

«Вийшов, відпрацював, повернувся, відпочив – і знову готуєшся до роботи. Звісно, не буду казати, що я аж такий Рембо, але безпорадності й панічного жаху точно ніколи не відчував. Так, іноді бувало страшно, особливо, коли виконуєш завдання попереду усіх дружніх підрозділів, довкола противник. Але страх минав дуже швидко, бо треба працювати. На острови ми заходили, наприклад, коли там взагалі ще нікого з наших не було. Ні «льожок», ні СПшок – нічого, усе копали з нуля».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятує бійців на Херсонському напрямку, а у вільний час пише карти та книгу: історія бойової медикині з Одеси

Той досвід на лівобережжі Херсонщині, за словами військового, допоміг йому засвоїти декілька важливих уроків. Він наголошує, що підготовка до кожного завдання має бути максимальною.

«По-перше, треба бути максимально уважним завжди. У тебе очі мають бути навіть на потилиці. По-друге, необхідно ретельно планувати кожен вихід і дотримуватися усіх кроків, узгоджених заздалегідь з побратимами. Вивчати місцевість, рельєф. При цьому планування стосується навіть, на перший погляд, несуттєвих для бою речей, як-то їжа чи одяг. Насправді ж, це взагалі не дрібниці. Бо їжа має бути калорійною та займати якомога менше місця, одяг потрібно підбирати пошарово тощо. Та й взагалі категорично не можна забувати про різні штучки, які допомагають вижити, наприклад, ті ж електроустілки», – пояснює він.

Військовий також додає, що не менш важливим є психологічна підготовка. Саме тому вважає, що йдучи в бій треба «думати як мисливець, а не як жертва».

«Коли переправлявся на лівий берег, постійно тримав це в голові. І такий спосіб мислення дійсно ефективно працює. Бо якщо йдеш на бойове завдання з думкою «Мене там вб’ють», то ти, чувак, вже програв на психологічному рівні», – зазначає Роман.

Фото: 39 окрема бригада берегової оборони 30 корпусу морської піхоти ВМС ЗС України / фейсбук

Пов'язані записи

День 1119. 18 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Шуменський мікрорайон у Херсоні після російського артобстрілу: вибито 130 вікон. Армія рф з тимчасово окупованого лівобережжя вдарила по житлових кварталах Корабельного району. *** Ворог продовжує підступно мінувати деокуповані території, зокрема…

Подробиці
Постраждали сотні дерев та червонокнижних рослин: наслідки пожежі на Миколаївщині

Фахівці підрахували збитки, заподіяні пожежею, що сталася 10 лютого на околиці урочища «Порожки» Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський», що на Миколаївщині. Загальний розмір шкоди сягнув 2,6 млн гривень. Про це повідомили у Державній…

Подробиці
Компенсація ветеранам за оренду житла: хто може отримати та як подати заяву

Ветерани війни, які вимушені орендувати житло, можуть отримати компенсацію від держави. Відповідна програма має стартувати вже найближчими днями. «Багато наших Захисників і Захисниць втратили свої домівки через війну або змушені…

Подробиці
Одеські катакомби: створено 3D-модель фрагмента підземних тунелів

Науково-дослідна лабораторія «Архаїка» спільно з археологічним музеєм створили 3D-модель фрагмента катакомб, що простягаються під Одесою. Про це написали на сторінці «Архаїки» в інстаграм: «Ці катакомби приховують підземні озера, карстові печери та розгалужену мережу…

Подробиці
Аграрії засіяли першу тисячу гектарів: на Херсонщині розпочалася весняна посівна кампанія

Цьогоріч на правобережжі Херсонщини планують засіяти близько 220 тисяч гектарів земель, що у півтора раза більше, ніж торік. Про це повідомляють на сторінці Херсонської ОВА, акцентуючи на початку весняної посівної…

Подробиці
Врятував п’ятьох побратимів: історія бійця, який героїчно загинув під час операції на лівобережжі Херсонщини

Президент України присвоїв військовослужбовцю 39-ї окремої бригади берегової оборони 30 корпусу морської піхоти Денису Кучеренку звання Героя України (посмертно) з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 33-річний український захисник героїчно загинув, виконуючи…

Подробиці
На лівобережжі Херсонщини окупанти посилюють незаконну мобілізацію

Окупаційна адміністрація на ТОТ Херсонщини незадоволена темпами призову місцевих жителів до ворожої армії. Охочих долучитися до лав загарбників немає, кількість диверсій на лівобережжі області зростає, а так звана «влада» не…

Подробиці
Окупаційному «чиновнику» з Берислава загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією

Заочну підозру у колабораційній діяльності від Нацполіції України днями отримав 54-річний житель Берислава Ігор Ятчук. Під час російської окупації Берислава чоловік зайняв посаду так званого «заступника голови ВЦА Бериславського адміністративного…

Подробиці
«Кліматичні зміни диктують нові правила»: Прокудін – про перспективи вирощування оливок на Херсонщині

Спека і посуха не є чимось новим для півдня України, однак з роками вони лише посилюються. Такі кліматичні зміни диктують нові правила у сільському господарстві й спонукають аграріїв до експериментів…

Подробиці
На Одещині розпочалась підготовка до цьогорічного купального сезону

На Одещині розпочалась підготовка до цьогорічного курортного сезону-2025. Відповідне розпорядження нещодавно підписав начальник Одеської ОВА Олег Кіпер. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив перший заступник голови Одеської ОДА…

Подробиці