Звільнене Високопілля – сльози радості та болю

Ігор Йосипенко разом з волонтерами Благодійний фонд - Українці переможуть з перших днів війни опікуються жителями населених пунктів Херсонщини, які межують із Запорізькою та Дніпропетровською областями та були звільнені ЗСУ. Не зважаючи на український прапор, громади регулярно обстрілюються росіянами, з них виїхала більшість мешканців, а ті, що залишилися потребують елементарних речей – харчів, ліків, засобів гігієни.

Своїми враженнями від відвідування звільненого ЗСУ Високопілля ділиться Ігор Йосипенко:

"У Високопілля разом з волонтерами нашого фонду в'їжджали з болем в серці. Адже вже на під'їзді були помітні масштабні руйнації цього селища міського типу - багатого і заможного до російсько-української війни. З середини березня була окупація цього населеного пункту, в ньому залишалися місцеві жителі і бачили, як вороги знищують їх маленьку батьківщину. Спалені і зруйновані приватні садиби, вщент розбитий центр населеного пункту. А це - праця багатьох людей і навіть не одного покоління, вкрадені роки праці й - життя. По всьому селищу стоять понівечені автівки мирних людей, насильно відібрані, помарковані буквою Z - дорогі й не дуже, але вкрадені й розтрощені, а дехто на них збирав роками. Російські військові у людей позабирали паспорти, по селищу забороняли ходити, а якщо і дозволяли, то лише з білою ганчіркою. Це нагадує повністю поведінку німецьких солдат Другої світової війни. Старі люди і не приховують свою зневагу до солдат другої армії світу, які відбирали у них все з дому, в тому числі й їжу, мародерили, знущались з мирного населення і вбивали. У селищі і зараз неспокійно, російські загарбники продовжують його обстрілювати, горять хати просто на очах. Там небезпечно перебувати. Ми надали гуманітарну допомогу жителям Високопілля, бо розуміємо, що не так швидко відновиться вся інфраструктура. Передали і в село Нововознесенське, допомогу жителям цього звільненого населеного пункту. Жителі Херсонщини мужні та незламні, тому, переживши окупацію, вони вже господарюють і думають, як будуть зимувати. Але не варто ризикувати своїм життям, треба в цей час перебути в безпечній зоні. Завезли гуманітарну допомогу і в село Іванівка, де залишається трішки більше 20 найстійкіших жителів, які готують їжу на дровах і воду набирають з колодязів, відмовляючись від евакуації. Високопілля звільнене. Вірю, що за цим населеним пуктом почнеться впевнені і переможні кроки ЗСУ подальшого визволення півдня України і не тільки! Херсонщину буде звільнено!», - написав Ігор Йосипенко.

А ось ще одне свідчення…

"4 вересня 2022 року наші доблесні воїни звільнили моє рідне селище Високопілля на Херсонщині. До нього почали потрохи повертатися люди. На них тут чекали жахливі руїни, залишені "рускімі освободітєлямі". Це залишки будинку Турлюн Лідії Михайлівни - 85-річної пенсіонерки, дочки героя Другої світової війни, кавалера Ордена Слави Постриганя Михайла Андрійовича. Лідія Михайлівна - мати моєї дружини. Хочеться вірити, що наша українська влада не залишить сам-на-сам із своєю бідою дитину Другої світової війни, удову й дочку героя, так само, як і всіх постраждалих від цієї страшної війни українців», - написав на своїй сторінці у Фейсбуці Іван Лопушинський, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету. До свого допису від додав відео зруйнованого будинку.

Нагадаємо, Високопілля звільнили 4 вересня. Після цього українські військові зачистили від росіян ще декілька навколишніх сіл. Звільнення територій нашим військовим дається дуже високою ціною, про що свідчить кількість поранених у госпіталях Одеси .

Чим стратегічно важливе для деокупації Херсонщини звільнення селища Високопілля читайте тут .

Тэги:

Агресія росії
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів