Знищено 300 осель, пошкоджено більше 1000, найбільше постраждав Кізомис – про ситуацію в Білозерській громаді

Знищено 300 осель, пошкоджено більше 1000, найбільше постраждав Кізомис – про ситуацію в Білозерській громаді

Автор: bilozerka.info 19 Май 2023 11:50

Звільнення Білозерської громади стало знаковою подією минулого року, на яку місцеві жителі чекали майже 9 місяців з моменту окупації. Проте радість вистражданої свободи сьогодні затьмарюють постійні обстріли прибережних населених пунктів громади. Ворог нещадно б’є з авіації та артилерії по інфраструктурі Білозерки, Дніпровського, Кізомису та Велетенського, пише Білозерка.info.

Про ситуацію в громаді розповів заступник начальника Білозерської СВА Олексій Журавленко.

– Обстріли Дніпровського та Кізомиського старостатів, а також Білозерки тривають від самого початку деокупації громади, з листопада 2022 року. Проте останні три тижні атаки ворога посилилися.

Через загострення ситуації основним завданням військової адміністрації стало забезпечення евакуації жителів громади. Ми визначили пункти збору і маршрути евакуації, яка здійснюється за двома напрямками. Перший – за допомогою волонтерських організацій та координації Департаменту соціального захисту ХОВА – за межі Херсонщини, до Київської, Миколаївської і Одеської областей. Другий напрямок – у межах Білозерської громади.

Наразі ми евакуюємо людей до трьох віддалених сіл, де можуть прийняти до 150 людей. Тут створені всі умови для комфортного перебування людей: обладнані спальні місця, зони для приготування їжі. Крім того, ми забезпечуємо внутрішніх переселенців продуктами харчування і очищеною водою. Бажаючим виїхати з прибережних населених пунктів громади необхідно звернутися до старости або до військової адміністрації.

Наразі з найбільш небезпечних територій громади евакуйовано 321 людину, зокрема 60 дітей.

На даний час у Кізомиському й Дніпровському старостах залишилося 550 осіб. Здебільшого тут проживають люди похилого віку, які відмовляються виїжджати через домашнє господарство. Намагаємося їх переконувати, що життя дорожче.

Загалом внаслідок ворожих обстрілів у Білозерській громаді пошкоджено більше тисячі будинків, понад 300 осель – зруйновано. Протягом останніх тижнів руйнувань різного ступеню зазнало півсотні будинків, ще 15 – повністю зруйновано.

Найбільше постраждав Кізомис, який практично щодня обстрілюють з авіації. Тут фактично знищено школу, церкву, декілька магазинів, десятки приватних осель. На жаль, маємо жертви серед мирного населення…

Для підтримки поранених і рідних загиблих у громаді діє відповідна програма надання матеріальної допомоги. Цією можливістю вже скористалися півсотні осіб. Аналогічна програма діє і на рівні області. Дізнатися, як отримати відповідну допомогу, можна звернувшись до Білозерської військової адміністрації або до Управління соціального захисту населення Херсонської районної адміністрації, яке розташоване в Білозерці.

Військова адміністрація постійно співпрацює із Товариством Червоного Хреста та Міжнародною організацією з міграції, які допомагають у забезпеченні населення громади питною водою і продуктами харчування. Благодійний фонд «Проліски» постійно надає ремонтні комплекти. Наразі ми отримали 300 таких комплектів. Також відповідна допомога надходить від Херсонської ОВА.

Вагому підтримку в облаштуванні укриттів надала громадська організація «Білозерський центр регіонального розвитку». Крім того, представники організації допомагають з евакуацією людей в межах громади.

Сьогодні всі Пункти незламності в громаді переведені в режим постійної роботи. Приміщення обладнані генераторами. У населені пункти громади доставляється бутильована вода та продукти харчування. Людям видаються будівельні комплекти для тимчасового ремонту пошкодженого житла, до яких входять будівельний ліс, саморізи, плівка, тенти. Хоча ми б радили не поспішати із ремонтом там, де тривають постійні обстріли, адже це дуже ризиковано.

Наразі у Білозерці діють два постійні укриття. У Кізомисі відповідне приміщення було зруйноване внаслідок ворожого обстрілу. Сьогодні ми працюємо над вирішенням цих проблем та очікуємо два мобільні укриття для Кізомису та Дніпровського.

Свирида Наталія, Білозерка.info

На світлинах: руйнування в селі Кізомис. Фото: bilozerka.info

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)