Автор: Марина Поліщук 20 Сентября 2022 09:00

Життя після ракетного удару. Мешканці зруйнованої 9-поверхівки на Одещині жаліються на бездіяльність місцевої влади

Життя після ракетного удару. Мешканці зруйнованої 9-поверхівки на Одещині жаліються на бездіяльність місцевої влади

Мешканці зруйнованої внаслідок ворожого ракетного удару дев’ятиповерхівки в селищі Сергіївка Одеської області звинувачують місцеву владу в бездіяльності. Чиновники ж кажуть, що роботи тривають і що «ніхто не обіцяв, що будинок зможуть відремонтувати до початку холодів».

Нагадаємо, 1 липня російські окупанти завдали нищівного ракетного удару по Одещині – кілька ракет влучили в житлову багатоповерхівку та бази відпочинку в селищі Сергіївка, загинули щонайменше 22 людина.


Наслідки російського ракетного удару по 9-поверховому будинку в Сергіївці 1 липня.

У більшості квартир дев’ятиповерхового житлового будинку не залишилося нічого, а в епіцентрі влучання немає несучої стіни. Жителі багатоповерхівки скаржаться, що місцева влада не квапиться з відновленням будинку, люди за власні кошти зашивають дірки в будівлі, а попереду осінь та зима. 

Цю тему в соціальній мережі підняла жителька Сергіївки Олена Мадонич. Жінка запевняє, що місцева влада зазвичай відмовчується, але під час інтерв’ю журналістам приганяє будівельний кран, який нібито щось відновлює. Однак після публічних коментарів техніка зникає разом із кореспондентами.

«На сьогодні, згідно з актами виконаних робіт, у будинку підключили воду, поміняли 5 плит та навіть відновили електромережу, а по факту нічого цього немає…

А також виникає купа запитань до місцевої компанії, яка виграла тендер по відновленню будинку, із статутним капіталом в 3000 грн!! Як це можливо з таким бюджетом щось відновити?

І взагалі, як можна відновити будинок, в який влучила ракета, і в якому немає несущої стіни?! Як туди заселятися і жити там після того відновлення? Тим паче, що після проведеної експертизи стан будинку - аварійний і не підлягає відновленню…» - з відчаєм написала Олена. Жінка попросила про максимальне розповсюдження цієї інформації, щоб нарешті добитися роз’яснення ситуації щодо відновлення будинку.

Фото зі сторінки Олени Мадонич

15 вересня заступник голови Сергіївської громади Білгород-Дністровського району Олександр Дукач спростував звинувачення мешканців зруйнованої 9-поверхівки у бездіяльності влади. Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today» з посиланням на відеозвернення Олександра Дукача.

Чиновник заявив, що наразі отримані технічні висновки експертних служб щодо стану ліфтів та будівельних конструкцій будинку. У цих експертних документах чітко сказано, що багатоповерхівка підлягає відновленню, бо була досить якісно побудована. Будинок витримав ракетний удар.

«Якщо підійти до вузла, у те місце, куди потрапила ракета, то можна побачити, що було зруйновано частину лінточного фундаменту довжиною близько 6 метрів. Це спровокувало падіння самонесучої стіни аж до п’ятого поверху, але аж ніяк не несучої стіни, про яку пишуть в соціальних мережах мешканці будинку. Ці два будівельні терміни треба відрізняти. Самонесуча стіна – це стіна, яка себе тримає сама по всій висоті дев’ятиповерхового будинку», – пояснив чиновник.

Олександр Дукач розповів, що з п’ятого поверху та вище зовнішня стіна не впала. Наразі приватне підприємство «Квадр 77», що виграло тендер, виконує невідкладні протиаварійні роботи в постраждалій багатоповерхівці загальною вартістю майже 300 тис. грн, на діяльність якої дуже багато нарікань з боку мешканців будинку. Чиновник наголосив на тому, що це просто комплекс заходів для того, аби зберегти будівлю від подальших руйнувань та захистити її під час зимового періоду.

Ця будівельна фірма з Білгорода-Дністровського єдиною погодилася виконати необхідні термінові роботи, додав заступник голови.

Зі слів чиновника, робітники цієї фірми підкопали до самого низу зруйнований фундамент будинку. Залишилася цілою тільки підготовка фундаменту з бетону товщиною 50 сантиметрів, що витримала ракетний удар. На цій основі повністю відновлюватимуть фундамент, на який згодом буде відбудовуватися самонесуча стіна аж до п’ятого поверху будинку.

Олександр Дукач зауважив, що на сьогодні перший під’їзд багатоповерхівки не придатний для проживання. Але після проведення всього комплексу запланованих «ремонтно-відновлювальних робіт будівля може експлуатуватися в штатному режимі».

Стовно відновлення інженерних мереж у будинку, заступник голови громади повідомив, що зараз у третьому під’їзді повністю налагоджене водопостачання. Стояки всього будинку замінені до дев’ятого поверху. Наявні деякі складнощі з відновленням мереж водовідведення, але вони увійдуть в окремий проект по відбудові самого будинку.

«Ніхто не обіцяв, що будинок зможуть відремонтувати до початку холодів. Сьогодні розробляється тільки проєктно-кошторисна документація по повній відбудові дев’ятиповерхівки, включаючи роботи по її утепленню зовні. Орієнтовно проект буде підготовлений до першого листопада. І тепер селищна рада шукає кошти на відновлення будинку, приблизна вартість якого складає 37-45 млн грн. Ці гроші ще треба знайти», – каже чиновник.

Олександр Дукач додав, що селищна рада вже отримала 80 комплектів будівельних матеріалів, аби закрити всі віконні та дверні прорізи, щоб вітер не гуляв в пошкоджених квартирах взимку. Але є розуміння, що цього буде недостатньо. Тому в громадського об’єднання «Десяте квітня», з яким громада зараз тісно співпрацює, селищна рада попросила додатково надати ще 140 комплектів.


Фрагмент зі зведеної «Інформації щодо вжитих заходів селищної ради по ліквідації наслідків, спричинених ракетним ураженням в об’єкти інфраструктури смт Сергіївка (станом на 14.09.2022)» від пресслужби територіальної громади

Приєднуйтеся до нас:

1800 моряків вже отримали в Одесі дозвіл для виїзду на роботу

Україна звітує про чергову відправку морським шляхом агропродукції на експорт

Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки

Переселенки з Херсона опановують нову справу в Одесі

«На цей момент можливість нападу невелика»: інтерв’ю з прикордонником на межі з Придністров’ям