
Жителі Херсонщини, які 3 роки прожили в пеклі окупації, продовжують виїжджати на підконтрольну Україні територію. Нещодавно наважилась на виїзд з окупації і родина зі Скадовська. Шлях до вільної від російських загарбників української землі пролягав через окупований Крим, росію та Білорусь.
Про те як вдалося виїхати з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини, на чому добиралися, про обшуки та допити розповіла мама двох дітей у анонімній групі у Телеграм «Як доїхали». Свою історію на каналі жінка опублікувала 2 березня цього року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зі Скадовська через Мелітополь, РФ та Білорусь: історія виїзду з окупації 17-річної дівчини

Обшукували з металошукачем та відводили на бесіду
У лютому цього року родина зі Скадовська – матір з двома дітьми, вирішила виїхати з окупації на підконтрольну Україні територію.
Мама дітей розповіла, які документи вона та її діти мали при виїзді з окупації:
«Виїжджали самостійно, прийняли рішення, що хочемо їхати потягом, так зручніше, бо через проблеми зі здоров’ям не знаю, як би могли всидіти увесь час.
Їхали: мама, 39 років ( паспорт український, паспорт рос, український закордонний паспорт). Донька, 18 років(паспорт український протермінований, свідоцтво про народження українське, російський паспорт). Син, 16 років (українське свідоцтво про народження, внутрішній російський паспорт)».
З окупованого Скадовська родина доїхала на таксі до пункту пропуску в Армянську (на кордоні з окупованим Кримом). Поїздка, за словами жінки, обійшлась у 4 тисячі російських рублів. Там родину обшукували, зокрема перевіряли особисті речі за допомогою металошукача. А тих, хто перетинав цей пункт пропуску вперше обов’язково забирали на бесіду.
«Бесіда йшла паралельно з перевіркою телефону. Питання стандартні: куди, до кого, ким працювали, плануєте повертатися? Загалом все зайняло близько 30 хвилин.
Проблема в тому, що усі решта чекають допитів на вулиці. А того дня було досить холодно, наших попутників відпустити майже через три години, замерзли всі дуже», – розповіла жителька Скадовська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни тероризують населення в Скадовському районі – вісті з окупації
Жінка також попередила про можливу небезпеку що несе російська перевірка телефонів:
«Важливо, після того як повернули телефон, перевірте у телеграм чи не з’явився ще один пристрій на вашому аканті (обліковий запис – авт.). Бо у нас після перевірки таке відбулося, то ми одразу через налаштування відключили невідомі пристрої».
«Особливо здивували білоруси»
Далі родина відправилась до Сімферополя, що коштувало їм, за словами жительки Скадовська, 2 тисячі рублів за квиток. У місті заночували у хостелі і наступного дня ввечері виїхали потягом Сімферополь-Ростов до рф. Ціна квитка – 1173 рублі. У Ростові сім’я була зранку наступного дня.
«Далі нам потрібно було 2 години чекати наступного потяга. Тому ми просто на вокзалі змогли поїсти, посидіти відпочити, і вже об 11:00 ми сіли до потяга Ростов-Мінськ. Ціна квитка – 4 тисячі рублів. На місці були наступного дня о 21:15. А далі потяг Мінськ-Брест. Відправлення об 22:57, прибуття – 07:40. Квиток коштував – 773 рублі», – написала скадовчанка.
Із Бресту родина вирушила до Мокран, а там чергова перевірка.
«Людей було немало, вся перевірка зайняла пару годин. По суті, нас перевіряли і розмовляли з нами, лише в Армянську і в Мокранах.
Думала, що нас відправлять в Мінськ, в посольство, по білий паспорт, але їх влаштувало те, що в наявності було свідоцтво про народження і вони пропустили. А от на нашій стороні були здивовані, що пропустили з протермінованим ай ді.
Все було досить культурно і пристойно, особливо здивували білоруси, дуже хвилювалася, як все пройде», – зазначила мама двох дітей.
Після цієї перевірки на білоруському кордоні родина нарешті потрапила до України. Там маму з дітьми зустріли волонтери. Їх нагодували та взяли квитки на потяг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Возз’єдналися після окупації та полону: історія подружжя з Каховки
Головна світлина ілюстративна, ВВС; в тексті: скриншот з телеграм-каналу “Як доїхали”.