18 січня слідчий суддя Центрально-Міського районного суду Кривого Рогу ухвалив рішення щодо заступника мера Херсона Володимира Пепеля: його залишили в СІЗО до кінця наступного місяця.
Нагадаємо, Пепеля затримали в листопаді минулого року. Йому повідомили про підозру в пособництві державі-агресору. За даними слідства, з березня 2022 року підозрюваний перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з окупаційною владою. Розуміючи факт захоплення та утримання представниками РФ території Херсонської області, він сприяв налагодженню роботи житлово-комунальних послуг для окупаційної адміністрації, незаконно створених правоохоронних органів, підрозділів Росгвардії, ФСБ та російських військових.
Як повідомляє most.ks.ua, слідчий суддя Центрально-Міського райсуду Кривого Рогу, де розглядається справа заступника мера Херсона, пояснив свою позицію тим, що Пепель обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України. Це є особливо тяжким злочином, а санкція зазначеної норми кримінального закону передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років і до нього має бути застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Суд також не встановив можливість внесення застави. Хоча раніше таку йшлося про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 744 тис. грн.
Свою вину під час судового засідання Володимир Пепель не визнав.
В ухвалі суду також є деякі подробиці щодо доказів, які є проти херсонського чиновника. Зокрема, обґрунтованість підозри у вчиненні кримінального правопорушення на цій стадії кримінального провадження підтверджується доданими до клопотання та дослідженими в судовому засіданні матеріалами:
- рапортом від 25.11.2022 р.;
- протоколом обшуку від 26.11.2022 р.;
- протоколом огляду мобільного телефону від 28.11.2022 р.;
- рапортом старшого о/у першого оперативного відділу ТУ ДБР у м. Мелітополі від 25.11.2022 р.;
- висновком судової психофізіологічної експертизи від 6.12.2022 р.
Окрім того, у справі на цьому етапі є протоколи 6 свідків, імена яких не розкриваються.
Що не так в історії з поверненням херсонських дітей з «оздоровлення» в Криму?
Авіаудари по Бериславщині, підриви на мінах – огляд основних подій на Херсонщині
Скільки втратили великі українські компанії на Херсонщині через окупантів
Очолила окупаційне «управління освіти» в Херсоні. Підозра завідувачці ясла-садка «Теремок» Вороніній