Зарплати та соцвиплати скорочують, а податки – зростатимуть: фінансова криза на ТОТ

Зарплати та соцвиплати скорочують, а податки – зростатимуть: фінансова криза на ТОТ

Автор: Ян Ярчук 28 Май 2024 17:00

Кремль скорочує фінансування на тимчасово окупованих територіях, зокрема у Херсонській та Запорізькій областях. Тому окупаційна влада вдається до заходів щодо економії бюджету, а саме – врізання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат та посилення податкового тиску.

Про такі випадки говорять, як представники законної української влади, так і українські журналісти.

Про скорочення російських пенсійних виплат жителям окупованих пише журналіст з Каховки Олег Батурін, посилаючись на власні джерела:

«Кілька разів я писав, що російські окупанти переглядають і різко скорочують розмір своїх пенсій на Херсонщині. Розповіли декілька прикладів. Спочатку нарахували 27 тис рублів – тепер людина отримує близько 17 тисяч рублів – мінус 10 тисяч. Інша людина отримувала 12 тисяч рублів, тепер – 9 тисяч рублів. Мінус 3 тисячі. Значно скоротили і продовжують скорочувати зарплати працівникам окупаційних адміністрацій, шкіл та інших окупаційних установ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потерпіть до квітня, а потім – до травня: як окупанти знущаються над пенсіонерами на ТОТ Херсонщини

ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ НАВІТЬ КОЛАБОРАНТИ

Про нову хвилю звільнень, що розпочалася в окупаційних школах Нижньосірогозької громади Генічеського району Херсонщини, повідомляє Центр журналістських розслідувань. Причиною знову ж таки є різке зменшення зарплат працівникам і суттєве скорочення фінансування.

«Коли вчителі-колаборанти в захоплених школах почали отримувати по 70 тисяч рублів на місяць, вони були дуже задоволені. Тепер їм зарплату скоротили до 30 тисяч рублів і радість від приходу «русского міра» кудись зникла. Частина людей погоджуються й на такі зарплати, але далеко не всі. Колаборанти звільняються. Дехто просто перестає виходити на роботу», – розповіли ЦЖР жителі Нижньосірогозької громади.

ПОСИЛЕННЯ ПОДАТКОВОГО ТИСКУ

Начальник Запорізької ОВА Іван Федоров опублікував допис, де зазначив, що окупантам не вистачає грошей на утримання захоплених територій. У результаті – працівники комунальних та бюджетних підприємств по декілька місяців не отримують зарплати, а соціальні виплати – скорочуються.

Він також наголосив, що оскільки Росія скорочує фінансування на ТОТ, то жителів чекає посилення податкового тиску та ще більше перевірок:

«Аби компенсувати нестачу коштів, окупанти заявили про створення «штабу з підвищення податкових доходів та протидії нелегальній зайнятості». Тобто ще однієї контролюючої організації, головна задача якої витискати з жителів ТОТ останнє».

Крім того, Центр національного спротиву інформував, що
зокрема на ТОТ Запоріжжя окупанти зупиняють соціальні виплати через так звану «пошту таврии», а скорочення можливостей отримати пільги від Росії буде системно продовжуватися. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблеми з фінансуванням на ТОТ все більш відчутні: окупанти шукають нові шляхи для наживи

Щодо посилення фінансової кризи на ТОТ «Гривна» вже писала неодноразово. Не приховує це і сама окупаційна влада. Так, з пропагандистських російських джерел стало відомо, що працівників окупаційного водоканалу в Каховці змушують підписати документ, згідно з яким зарплати скорочуються вдвічі. Крім того, в так званих «адміністраціях» було встановлено межі зарплат та премій для «муніципальних працівників».

Це означає, що розкидатися грошима на тимчасово окупованих територіях російські окупанти очевидно більше не можуть. А економічна криза на ТОТ лише набирає обертів.

Головне фото ілюстративне, 24tv.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів