Верховна Рада 29 липня підтримала законопроєкт, який забороняє підвищувати тарифи на газ, опалення та гарячу воду під час війни.
За відповідний законопроєкт проголосувало 260 народних депутатів.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив депутат Ярослав Желєзняк.
«Після майже двох місяців дискусій Рада ухвалила № 7427 законопроєкт, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення внаслідок залучення понад 125 млрд грн (від міжнародних партнерів) на покриття різниці тарифів», - написав депутат.
Мораторій діятиме на час воєнного стану плюс 6 місяців.
Мораторій стосуватиметься:
- тарифів на послуги з розподілу природного газу;
- тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) та послуги з постачання теплової енергії;
- тарифів на постачання гарячої води;
- цін на газ для побутових споживачів.
Як бачимо, у цьому законопроєкті НЕ йдеться про електроенергію та водопостачання. Тож наразі можемо сподіватися, що вони не зростатимуть певний час, виходячи із заяв, які зробив у інтерв’ю виданню lb.ua прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він запевнив, що до кінця наступного опалювального сезону ніяких змін тарифів не буде:
«Перше – важливий меседж: до кінця наступного опалювального сезону ніяких змін тарифів не буде. Ми це задекларували, ми це будемо дотримуватися. Це важливо. Люди мають бути впевнені, що вони спокійно пройдуть цю зиму.
Зима буде, я скажу, напевно, зараз теж правду, непростою. Про це говорять не лише в Україні, про це говорять європейські керівники урядів. Тому, зважаючи на війну, зважаючи на те, як Росія веде себе щодо України та Європи, ми не очікуємо легких рішень і легкого проходження цього опалювального сезону. Хто зараз поспішає переорієнтуватись на альтернативні джерела, хто встигає підготувати й утеплити свої будинки – це правильний рух, правильні підходи. При цьому хочу запевнити, що держава виконувала і буде виконувати свої зобов’язання.
На сьогодні в сховищах є 10 мільярдів кубів [газу]. Поставлене завдання Міністерству енергетики і НАК «Нафтогаз» закачати 19 мільярдів кубів до початку опалювального сезону. Ми сьогодні працюємо над видобутком і завезенням в Україну енергетичного вугілля. Для прикладу, Австралія передала 70 тисяч тонн енергетичного вугілля, яке сьогодні вже в дорозі в Україну. Але крім цього, в нас є власний видобуток, що дозволяє накопичити достатню кількість.
Ми тісно співпрацюємо з місцевим самоврядуванням в частині втримання тарифів і забезпечення теплом і гарячою водою населення, тому що це функція місцевого самоврядування. Є регіони, де, на жаль, теплоелектроцентралі або ТЕС розбиті війною. Там Міністерство розвитку громад і територій готує альтернативні рішення. Зараз працюємо над закупівлею генераторів та інших обігрівальних приладів і розробляємо спільно з іншими міністерствами підходи до непередбачуваних або екстрених ситуацій.
Окрім цього, звичайно, готуємо інфраструктуру, готуємо запаси енергоносіїв, час ще є, ми розуміємо куди рухатись. Всі необхідні штаби й робочі групи створені – від місцевого рівня до державного, ми цю роботу робимо».
Як сплачувати за комунальні послуги жителям окупованих територій, ми детально розповідали тут.
Тэги: