На верхній набережній Миколаєва, де тривалий час стояла скульптура, яку містяни називали «капустою» чи «кам’яною квіткою», відкрили новий оглядовий майданчик.
Нагадаємо, що йдеться про металеву конструкцію, що нагадувала квітку, вона з’явилася на набережній у 2000-х роках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Миколаєва емоційно обговорюють демонтаж скульптури на набережній
Хоч офіційної назви об’єкта немає, миколаївці дали їй декілька неофіційних. Для когось це була «капуста», для інших «кам’яна квітка», а дехто називав її «тюльпаном» чи «лотосом».
Демонтаж скульптури. Фото: МикВісті
Наприкінці листопада розпочався демонтаж скульптури. Замість металевої конструкції вирішили облаштувати сучасний оглядовий майданчик.
Скульптуру демонтували, але не повністю, нижня її частина залишилася, а поверх облаштували майданчик. Нині ж його вже відкрили. Про це пише видання NikLife:
Оглядовий майданчик на місці демонтованої скульптури
«У перший день 2025 року миколаївці вирушили на традиційну прогулянку і найбільший ажіотаж, як помітив NikLife, викликав новий оглядовий майданчик, що з’явився на місці «Капусти» та спортивний майданчик на верхньому БАМі. Чимало людей вишикувались у чергу, щоб насолодитись краєвидом та зробити фото на пам’ять».
Та, судячи з коментарів, які миколаївці залишають у соцмережі, далеко не всім до вподоби така ініціатива. Зокрема, люди обурені деревами, які там обрізали, аби нібито відкрити краєвид.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелена зона з понівеченими деревами: у Миколаєві поскаржилися на обрізку дерев
Ось декілька коментарів місцевих у фейсбук:
Юлія: «Зрізали дерева, щоб милуватися краєвидом. Дивні рішення. Той майданчик приліпили на основу капусти, різні стилі, воно не клеїться».
Наталія: «Лізти на цей майданчик, щоб з нього подивитись – щось інакше не видно було? А те, що він встановлений на цю пухлину від капусти – то взагалі крінж якийсь».
Діана: «Символічно, що прямо поруч з майданчиком, який почали робити з порушеннями екологічного законодавства, пошкодивши рослини та ґрунтовий покрив, тепер з цього «чудового» місця можна милуватися порізаними деревами. Дивне уявлення про красу у людей, які придумують і виконують ці проєкти… Чекаю «з нетерпінням» відкриття супер-клумби по Соборній, де травмували платани… Що, і хто наступний…».
До речі, під час демонтажу скульптури думки місцевих також розділилися: одні були проти її знесення, оскільки, на їхню думку, вона мала естетичну цінність і була частиною історії набережної, а інші – підтримували демонтаж і стверджували, що об’єкт не вписувався в концепцію класичної набережної. Також були й треті, котрі говорили, що скульптуру варто було просто дещо «освіжити».
Фото: NikLife