Жителі Миколаєва емоційно обговорюють демонтаж скульптури на набережній

На верхній набережній Миколаєва, де довгі роки розташовувалася скульптура у формі квітки, 27 листопада розпочали її демонтаж. На місці артоб’єкта, який миколаївці називають «капустою» чи «кам’яною квіткою», планують зробити оглядовий майданчик. Однак не всі містяни підтримують такі зміни.

Скульптура з’явилася на набережній у 2000-х. Металева конструкція нагадує квітку. Миколаївці згадують, в минулому вона мала підсвітку і свого часу була популярним місцем для фотосесій, особливо серед молодят.

Офіційної назви скульптура не має, тому місцеві називають її по-різному – кому як до вподоби. Одні говорять, що це «капуста», інші називають її «кам’яною квіткою». Ще є такі варіанти, як «тюльпан» і «лотос».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому завадила скульптура: у Миколаєві комунальники знову скаржаться на вандалів

Про демонтаж скульптури повідомило місцеве видання «МикВісті». Як розповів виданню заступник директора «Миколаївських парків» з виробничої діяльності Олександр Брижатий, на місці металевої конструкції заплановано облаштування оглядового майданчика.

«Управління архітектури та містобудування запланувало створення оглядового майданчика. Ми сьогодні розпочали. Ми не зовсім розуміємо, яким чином створена конструкція, тому може бути важко його демонтувати», – сказав Олександр Брижатий.

Роботи з демонтажу вони проводять за власні кошти, завершити планують приблизно за тиждень.

У коментарях люди бурхливо обговорюють демонтаж скульптури. Під дописом про її знесення за добу було понад 250 коментарів.

Умовно люди розбилися на три групи. Одні виступають проти її знесення та говорять, що скульптура мала естетичну цінність і була частиною історії набережної. І зауважують, що скульптуру варто було просто освіжити. Ще одна частина миколаївців підтримує демонтаж, оскільки, на їхню думку, об’єкт не вписувався в концепцію класичної набережної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелена зона з понівеченими деревами: у Миколаєві поскаржилися на обрізку дерев

Далі публікуємо декілька коментарів миколаївців:

Світлана: «Скульптура – «Квітка – її називали так на початку 2000-х…. Шкода, гарна! З підсвіткою! Там завжди багато молодят фотографувалося… Під нею – стилізовані в тему сходи з лавками та ліхтариками… Якесь варварство прибирати цю красу…».

Світлана: «Шкода квітку, дуже гарна була, ми з дітьми любили фотографувати біля неї. Прибирають все і буде сіра зона. Навіщо оглядовий майданчик?! Комусь нічого робити під час війни. Краще зробили нормальну дорогу!».

Ірина: «Коли Квітка була гарно розфарбована і мала підсвітку, вона виглядала дуже гарно».

Людмила: «Ой, ура. Нарешті приберуть це «анти архітектурне страхіття», що аж ніяк не вписується в концепцію набережної. Про себе називаю її «прищ, що лопнув». Вибачте, ось така асоціація…».

Олександра: «Я згодна з попередніми ораторами, що нарешті це сталося! А взагалі: цього НЕ повинно було статися!!! Не можна було дозволяти псувати класичну набережну!».

Валерій: «Гарна квітка, навіщо прибирати?».

Олена: «З самого початку, коли поставили, було дуже гарно і підсвічено. У нас навіть фото є. Треба було, пофарбувати як було, виділити листочки зеленим, освіжити.

Людмила: «Квітку шкода, великих вкладень на догляд вона не потребувала, стояла собі і приваблювала погляди перехожих, дітвора була від неї у захваті, бавилась між пелюстками, закохані пари залюбки фотографувались на її фоні, вона була цікава і неординарна, але комусь завадила. Замість знесення краще б оновили пішохідні доріжки скверу, виклали сучасною плиткою, поставили більше лавок для відпочинку, ліхтарів, зробили цікавий ландшафт…».

Також є й третя група людей, які ставлять під питання актуальність таких робіт під час війни, зазначаючи, що пріоритетними мали б бути інші проєкти.

Крім того, багато людей писали про сходи, що ведуть від скульптури до нижньої частини набережної. Зокрема, люди скаржилися на те, що вони дуже круті та не мають перил, тому спускатися ними вкрай важко.

«Добре, що прибирають цей несмак (ред.скульптуру). А на рахунок сходинок донизу можу сказати, що вони дуже гарні, але я змогла спуститися по них тільки один раз, тому що мені запропонували допомогу двоє дівчат. Сходинки круті, а перил по боках немає, тому певній категорії людей вони недоступні. Наприклад тим, хто боїться висоти», – пише користувачка соцмереж Валентина.

Однак поки про ремонт та оновлення сходів мови не йдеться. Як зазначив заступник директора «Миколаївських парків» з виробничої діяльності Олександр Брижатий, у департаменті ЖКГ був проєкт реставрації повністю верхньої та нижньої Набережної. У 2020 році він пройшов архітектурну комісію.

«На місці сходів планувались інші сходи, більш пологі, такі, як у нас біля гармати. Але наші роботи з ескізним проєктом ніяк не повʼязані».

Попри розбіжності у думках, миколаївці погоджуються, що набережна потребує змін. Однак питання, чи варто було зносити «квітку» чи «капусту», певно залишиться відкритим ще довго.

Фото: «МикВісті»

Пов'язані записи

Тероризують скидами з дронів та обстрілами: росіяни поранили 3 жителів Херсонщини

Жителі Херсонщини продовжують потерпати від систематичних обстрілів та дронових атак. Сьогодні, 5 грудня, до медиків за допомогою знову звертались постраждалі від ворожої агресії жителі області. Станом на 19:30, за сьогоднішній…

Суд оголосив вирок ексстарості села в Скадовському районі за співпрацю з ворогом

Окупаційною головою села Володимирівка Лазурненської громади стала його чинна на момент вторгнення староста Олена Заворихіна. Суд заочно виніс вирок зрадниці. Як зазначено в тексті вироку Шевченківського райсуду Чернівців від 29…