Замінований південь: розкажіть дітям про міни, щоб уникнути трагедії (корисні відео)
Ілюстративне фото

Замінований південь: розкажіть дітям про міни, щоб уникнути трагедії (корисні відео)

Автор: Марина Поліщук 23 Липня 2023 09:10

ДСНС України разом із UNICEF Ukraine реалізовує інформаційну кампанію «Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди», спрямовану на дітей, підлітків і молодь віком 10-19 років. У серії відеороликів ідеться, зокрема, і про правила мінної безпеки та алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Ця тема є особливо актуальною для жителів півдня України, де російські окупанти залишили після себе чимало «подарунків» у вигляді мін. Трагічні випадки за участю дітей та молоді, що сталися нещодавно на Херсонщині й Миколаївщині, свідчать про те, що діти та їхні батьки недостатньо усвідомлюють небезпеку, яка може очікувати на них у рідному селі чи місті.

Так, 16 липня у Бериславському районі двоє дітей знайшли невідомий вибуховий пристрій, який здетонував під час їхньої гри.

«У селі Трифонівка Великоолександрівської громади хлопчики віком 8 та 10 років гралися на вулиці та знайшли предмет, схожий на гранатомет. Діти роздивлялися, відбувся постріл, снаряд полетів у город та вибухнув. 8-річний хлопчик отримав термічний опік ноги, у дитини мінно-вибухова травма та контузія головного мозку. У 10-річного хлопчика мінно-вибухова травма та закрита черепно-мозкова травма»,повідомили в поліції Херсонської області.

Дітей госпіталізували у стані середньої тяжкості, вони перебувають під наглядом медиків, а обставини інциденту зʼясовуються.  

Подібний випадок на Миколаївщині, на жаль, мав трагічний кінець. 18 липня загинув 19-річний юнак – у нього в руках здетонував невідомий предмет, який він знайшов на околиці Снігурівки. Про це повідомив начальник Снігурівської МВА Іван Кухта.

«Вчора увечері 19-річний мешканець села Павло-Мар’янівка Іван Шеремет натрапив на вибуховий предмет, залишений росіянами на околиці міста Снігурівка. Взявши до рук небезпечну знахідку – стався вибух, внаслідок якого хлопець загинув. Висловлюю щирі співчуття рідним, близьким та друзям загиблого…» – написав 19 липня очільник МВА.

Поліція закликає місцеве населення звертати увагу на попереджувальні знаки, що вказують на наявність мін, та нагадує основні правила безпеки:

- в жодному разі не ходити до зруйнованих та обстріляних снарядами будинків,

- не підіймати покинуті предмети з землі,

- не наближатися до підозрілих предметів, боєприпасів, їхніх уламків та військової техніки,

- якщо ви бачите будь-які підозрілі або вибухонебезпечні предмети на вашому шляху, не беріть їх до рук, не намагайтеся прибрати чи розібрати їх самостійно, а обережно відійдіть назад на безпечну відстань і негайно повідомите про знахідку рятувальників (101) або поліцію (102).

Батьки мають самі знати ці правила, дотримуватися їх, а також навчити безпеці своїх дітей. Допоможуть у цьому навчальні листівки та відео, розроблені рятувальниками. Таких роликів сьогодні є чимало на просторах інтернету – пропонуємо деякі з них, а також публікуємо корисні посилання, де можна знайти доступну для дітей інформацію про мінну безпеку

Перегляньте ці відео разом із дітьми та поясніть їм правила безпеки!

Відео для найменших українців. Пригоди без шкоди: правила мінної безпеки для дітей від ДСНС та UNICEF Ukraine

Фото: Facebook/Головне Управління ДСНС України у Херсонській області

Днями бериславські рятувальники побували в селищі Велика Олександрівка (на фото), де навчали дітей, як безпечно провести канікули. Дітям, зокрема, роздавали друковану продукцію, розроблену UNICEF Ukraine спільно з ДСНС України. У цих навчальних зошитах у доступній та цікавій для дітей формі описані правила поведінки в різних ситуаціях, які допоможуть дитині в разі небезпеки не розгубитися, а діяти правильно.

Матеріали для дітей в рамках інформаційної кампанії «Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди» від ДСНС та UNICEF Ukraine доступні за посиланням.

Ще одне навчальне відео від ДСНС України для дошкільнят та їхніх батьків. Обережно! Вибухонебезпечні предмети

UNICEF Ukraine спільно з ДСНС України, Мінреінтеграції та Нацполіцією створили також серію навчальних відео для дітей старшого віку, де більш детально розповідається про мінну безпеку. Рятівник за участю сміливого песика Патрона розповідає про види вибухонебезпечних предметів, які зараз поширені на території України, та правила, що рятують життя. З відео можна дізнатися, який вони мають вигляд, у чому їхня небезпека, де їх можна побачити та що в такому разі робити. 

Навчаємось мінній безпеці: фугасні протипіхотні та протитанкові міни

Інтерактивний урок із мінної безпеки для старшої школи

Більше корисних відео та інтерактивних уроків із мінної безпеки для дітей різного віку – за посиланням.

Бережіть себе та свої родини!

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів