Зафіксували 10 смертей на блокпосту у Василівці

Зафіксували 10 смертей на блокпосту у Василівці

Автор: Євген Веселов 15 Сентября 2022 14:05

Відсутність згоди з боку російських окупаційних військ на відкриття зелених коридорів для евакуації мирного населення з тимчасово окупованих територій півдня України змушує людей шукати самостійно варіанти виїзду до вільної України. За весь час повномасштабної війни ці маршрути багато раз змінювалися у залежності від того, де проходила лінія фронту.

Зараз єдиний шлях евакуації або в’їзду на Херсонщину знаходиться у селі Василівка Запорізької області.

Саме там представники ініціативи T4P задокументували непоодинокі випадки, у яких порушувалося міжнародне гуманітарне право: напади на об’єкти гуманітарної допомоги та евакуаційні колони, повідомляє Харківська правозахисна група. Усі задокументовані випадки були вчинені російськими військовими.

Так, у Запорізькій області російські військові на блокпосту у Василівці навмисно перешкоджають виїзду цивільних автівок на підконтрольну Україні територію. Люди вимушені стояти у спеку без їжі, без доступу до лікарні й швидкої допомоги по кілька діб, що вже призвело до смерті 10 людей. Черга у деякі дні сягала 1200 автівок.

Загалом же по всій лінії фронту зафіксовано 42 епізоди, які охоплюють 29 подій, що мають ознаки воєнних злочинів, пов’язаних із забезпеченням гуманітарних потреб цивільних та сприянням залишенню цивільними небезпечних районів та районів скрутної гуманітарної ситуації. Було зафіксовано 14 нападів на об’єкти гуманітарної допомоги, 8 нападів на цивільні евакуаційні колони, 4 події перешкоджання залишення цивільними небезпечних районів, 3 події захоплення гуманітарних вантажів та транспорту.

Систематичність таких дій на окупованих та прифронтових територіях може вказувати на загальний наказ керівництва їх вчиняти, зазначають у ХПГ.

До того ж, військові РФ регулярно здійснюють напади на об’єкти гуманітарної допомоги та евакуаційний транспорт, або забороняють його переміщення, що робить отримання такої допомоги у прифронтових населених пунктах та спроби евакуації з окупованих територій смертельно небезпечними, створює у мирного населення атмосферу страху.

Останній жахливий випадок стався днями - 12 вересня цього року радник Херсонського міського голови Роман Головня розповів, що, окупанти заборонили ввозити гуманітарні вантажі на Херсонщину через Василівку.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів