Як війна вплинула на ринок праці на Миколаївщині
Фото ілюстративне

Як війна вплинула на ринок праці на Миколаївщині

Автор: suspilne.media 01 Янв. 2023 16:45

Миколаїв та населені пункти області під час війни стали справжнім прихистком для багатьох жителів Херсона та Херсонщини. Саме в сусідню область їдуть і сьогодні херсонці, тікаючи від страшних обстрілів російських окупантів з лівобережжя. Багатьох цікавить, чи є робота на Миколаївщині, які вакансії пропонують роботодавці. Про це «Суспільному» розповіла заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

Зі слів Алпєєвої, у 2022 році на Миколаївщині майже на 50 відсотків зменшилася кількість роботодавців, з якими співпрацювала обласна служба зайнятості. Скорочення роботодавців фахівчиня пов’язує з тим, що чимало підприємців переїхали до більш безпечних регіонів.

«Обласна служба зайнятості протягом 2022 року залучила до співпраці понад дві тисячі роботодавців і наповнила базу даних понад 9 тисячами вакансій. Але це вдвічі менше, ніж 2021 року, коли у нас було 20 тисяч вакансій», — говорить Людмила Алпєєва.

Станом на 29 грудня, за словами фахівчині, центр зайнятості пропонує орієнтовно 400 вакансій. Більшість із них відносяться до таких сфер, як державне управління, охорона здоров’я, переробна промисловість, торгівля, освіта, транспорт і сільське господарство.

Пріоритетним напрямком роботи у 2022 році, зі слів Людмили Алпєєвої, було надання допомоги вимушеним переселенцям.

«2022 року за послугами служби зайнятості звернулися 1300 внутрішньо переміщених осіб, з яких 300 вже отримали роботу», — говорить фахівчиня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні багато пропозицій роботи, але зарплати не виправдовують ризик

При цьому, попри повномасштабну війну, на Миколаївщині зменшилася кількість людей, що мають статус безробітних. У 2022 році цей показник становить 36 тисяч жителів області, що на 21 відсоток менше, ніж 2021 року.

За словами Алпєєвої, протягом 2022 року понад 8 тисяч безробітних працевлаштувалися, а допомогу по безробіттю отримали 31 тисяча людей.

«Найбільше звернень до служби зайнятості були протягом травня-червня 2022 року, коли ми реєстрували понад три, три з половиною тисячі людей як безробітних. Починаючи з липня, зареєстрованих ставало трохи менше і протягом листопада-грудня отримували статус в середньому тисяча безробітних», — каже Людмила Алпєєва.

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Пожежні «агрегати» з баклажок від води – як жителі Кінбурнської коси борються з пожежами

Сусідня область готова приймати евакуйованих жителів Херсонщини. Чи загрожує підтоплення Миколаївщині?

Цього місяця відкриють рух через новий міст між Херсоном та Миколаєвом

«єОздоровлення»: держава профінансує відпочинок дітей у Карпатах. Хто та як може отримати гроші?

«У Миколаєві колаборантів було не менше, ніж у Херсоні» – інтерв’ю з генералом Марченком