У Херсоні багато пропозицій роботи, але зарплати не виправдовують ризик

У Херсоні багато пропозицій роботи, але зарплати не виправдовують ризик

Автор: Євген Веселов 29 Декабря 2022 17:19

Херсонська обласна військова адміністрація та Херсонська міська військова адміністрація через службу зайнятості та загальнодержавний ресурс Work.ua публікують вакансії в органах влади ти місцевого самоврядування, комунальних закладах та підприємствах критичної інфраструктури. Брак кадрів, кажуть представники, влади, неймовірний. Причому стосується він перед усім безпосередніх виконавців та працівників, які працюють так би мовити у полі, з людьми.

Перегляд стрічки вакансій наштовхує на думку, що дійсно при таких зарплатах бажаючих працювати у зоні, де ведуться бойові дії, є постійні прильоти, за 6-8 тисяч гривень на місяць, буде небагато.
Наприклад, приблизно стільки пропонують робітникам у КП «Парки Херсона», працівники якого зараз крім прибирання ще займаються забиванням вікон. Питання: чи багато людей зголосяться щоденно ризикувати життям, розуміючи, що навіть на звичайне лікування від побутової, а не спричиненої обстрілами, травми зарплати не вистачить.

При цьому голова ХОВА Ярослав Янушевич закликає небайдужих приєднатися до справи порятунку зруйнованих осель, але розмір зарплати не озвучує:

«Нам дуже не вистачає помічників, щоб хоча б частково відремонтувати всі пошкоджені квартири! Якщо ви бажаєте долучитися і працювати для людей разом з нами, телефонуйте за номером 067-008-17-72 (відділ кадрів Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби). Мова про офіційне працевлаштування».

Щодо чиновників. Середньому керівному складу в управліннях ХОВА пропонують зарплати від 10 до 20 тисяч гривень в залежності від рівня посади. Але, судячи з того, що деякі об’яви на сайті висять тижнями, бажаючих не дуже багато.
Рядовому спеціалісту, наприклад, у відділі захисту прав дітей, чи усиновлення, пропонують 5800, якщо завідувач сектора у цьому ж відділі - 6700 гривень на місяць. Для соцпрацівників, на яких зараз велике навантаження, це дуже мало.

Звичайно, пишуть про премії та надбавки, у оголошеннях йдеться про «голий» оклад. Але чи будуть кошти на додаткові виплати у бюджеті, який урізаний максимально?

Приклад не з державної служби та не з місцевого самоврядування – державне підприємство «Укрпошта». Шукають листоношу і пропонують людині, яка з ранку до вечора має пересуватися під обстрілами вулицями, 6700 гривень на місяць. 

Начальнику пересувного поштового відділення пропонують 8500 грн. Важко уявити, хто погодиться їхати роздавати пенсії у мікрорайон «Корабел», Антонівку чи Кизомис, чи Бериславський район, які постійно обстрілюються. Такі працівники – справжні герої. І вони є у всіх критичних сферах – медицині, комунальних та соціальних службах…
Напевно, треба на рівні держави вимагати, щоб всі, хто працюють у критичній інфраструктурі чи в аптеці у небезпечній зоні отримували зарплати з так званими бойовими. Хтось навіть пропонував зрівняти з виплатами військовим на другій лінії оборони.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів