Кіберполіція України періодично накриває цілі мережі інтернет-шахраїв, але вони з’являються знову й знову, грають на горі людей. Обіцяють псевдодопомогу тим, хто постраждав під час війни, від затоплення, гроші для ВПО, а також займаються сумнівним продажем товарів за низькими цінами.
Сьогодні існує дуже велика кількість рекомендацій для населення, як вберегтися від інтернет-шахрайства. Найпопулярніша серед них – не переходити за сторонніми посиланнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сотні тисяч гривень щоденно: як шахраї виманюють гроші у херсонців під виглядом надання допомоги
Але є більш прості та не менш ефективні способи. Про них розповів заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко на Youtube-каналі «Дія», повідомляє Департамент комунікації МВС України.
«Є безліч рекомендацій з цього приводу, але базові – це ніколи не потрібно платити гроші наперед. Сьогодні, якщо ми говоримо про будь-яку доставку, кожен громадянин може спочатку пересвідчитись, що він отримав саме те, що він хоче, а не, скажімо, шматок цегли замість телефону», – каже Леонід Тимченко.
Також щодо шкідливих посилань, то їхніх різновидів насправді дуже багато. Вони можуть викрасти всю інформацію і всі паролі, які зберігаються на девайсі. Ще ваш гаджет можуть інфікувати та використовувати як бот. Певна річ, головне не діяти бездумно та підвищувати кіберграмотність.
Заступник міністра звернув увагу, що сьогодні, на жаль, горе, яке є у людей, поширено використовують шахраї. Вони насправді дуже серйозно вивчають маркет і вивчають попит. І якщо щось необхідно терміново, то одразу розміщують оголошення і розповсюджують його швидко.
«Наприклад, коли великий снігопад і всім терміново потрібні машинки для чистки снігу, одразу з'являються оголошення про продаж таких зі знижкою 30-50%. Шахраї просять сплатити 30% або навіть всю суму, інакше товар дістанеться іншим. Це шахраї, які користуються завищеним попитом споживачів», – застерігає заступник міністра.
Щоб не стати жертвою будь-якого шахрайства, громадяни мають усвідомлювати, що нічого не буває безкоштовним, додає він.
Для боротьби із шахраями є ефективний механізм:
«Сьогодні є можливість подати електронне звернення через сайт кіберполіції. Надати всю інформацію, зберегти й долучити скріншоти про певний ресурс, який вам заважає або який ви вважаєте шахрайським», – каже Леонід Тимченко.
Тэги: