Як в Одесі доглядають собак із Херсонщини, врятованих після теракту на Каховській ГЕС

Як в Одесі доглядають собак із Херсонщини, врятованих після теракту на Каховській ГЕС

Автор: Марина Поліщук 16 Сентября 2023 08:55

Після теракту на ГЕС та затоплення Херсонщини волонтери врятували й вивезли до Одеси понад 200 собак і котів. Їх прийняли в одеському центрі адопції тварин. Сьогодні, через три місяці після трагедії, тут ще залишаються 16 собак.

Спочатку врятовані чотирилапі пристосовувалися до нових умов, училися не боятися людей, довіряти та носити ошийник. У центрі адопції з тваринами працюють волонтери та кінологи. Після того, як їх вилікували й дали час пристосуватися, навчатимуть різних команд, пише «Суспільне».

«Коли привезли собак – погода була жахливою, багато собак були налякані, хтось був у ранах, хтось побитий, хтось покусаний. Собаки були шоковані, у паніці. Їм дали заспокоїтися, багатьом допомогли одужати, хоча б нормально поїсти та попити. І потім вже з ними можна щось робити. Тому що багатьом собакам треба було доводити, що людина – це не зло», – розповіла кінологиня центру Марина.

Приміром, собачка Кнопа (на фото вгорі), яку разом з усіма тваринами в червні привезли з Херсонщини, майже місяць взагалі не дозволяла до неї підійти. Вона кусалася, кричала, у тварини була страшна істерика, каже кінологиня. І навіть досі, коли до неї хтось торкається, вона завмирає і чекає, що її зараз будуть бити, додає вона.

Серед 16 собак, які ще залишаються в центрі адопції, – переважно дорослі тварини та з хронічними захворюваннями. Інших розібрали в родини, проте є випадки повернення тварин назад у центр.

«Деяких тварин нам повернули. Люди на емоціях взяли, а потім – якісь проблеми. Ось тут у нас маленька собачка, яку взяли, господарі їхали за кордон, не встигли зробити документи і довелося її повернути. Ось алабай сидить, якого теж нам повернули назад», – розповідає зооволонтерка Оксана.

Чи повернули когось із тварин назад на Херсонщину, невідомо. Але є випадки, коли господарі знаходили в притулках своїх чотирилапих друзів, загублених під час повені. Одну з таких історій «Гривна» розповідала нещодавно: жінка побачила й упізнала на телебаченні свого пса Дружка, який потрапив до притулку на Київщині, і волонтери повернули його додому.

На світлинах: врятовані на Херсонщині собаки, за якими наглядають волонтери та кінологи одеського центру адопції. Фото: Суспільне Одеса

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів