Як невелика церква на Одещині допомагає Збройним силам України

Як невелика церква на Одещині допомагає Збройним силам України

Автор: Марина Поліщук 05 Декабря 2023 10:40

Парафіяни Свято-Покровського храму, розташованого в селищі Сарата Білгород-Дністровського району, звернули увагу на дві дуже гарні незвичні вази для квітів, які з’явилися нещодавно в приміщенні церкви біля іконостасу. Про їхнє походження розповів настоятель храму Владислав Шіман.

За його словами, вази створені місцевими художницями, а основою для них стали гільзи від снарядів.

«Спочатку ця ідея – використовувати гільзи від снарядів – не знайшла підтримки та порозуміння навіть у близьких мені людей. Але після моїх слів: "Який час – такі й вази...", усі погодилися. Спочатку потрібно було знайти гільзи. Потім потрібно було знайти майстра, який зможе в певній мірі перетворити елемент страшної зброї на витвір мистецтва»,пише отець Владислав на своїй сторінці в соцмережі.

Він додає, що одна з гільз привезена з аеродрому Кульбакіно, що під Миколаєвом, вона – від розбитої російської гармати.

Далі почалися пошуки людини, яка зможе перетворити залишки зброї на витвори мистецтва. Вибір упав на вчительку художнього відділу Саратської музичної школи Світлану Колісник, зазначає настоятель храму.

«Вона з радістю та натхненням згодилася виконати цю роботу, особливо після того, як я розповів їй мої подальші плани. А далі ідея полягає в тому, щоб продати ці вази на аукціоні та всі кошти спрямувати на допомогу ЗСУ», – пояснює Владислав Шіман.

Варто зазначити, що отець Владислав – один із перших священників на півдні України, хто у 2019 році разом з релігійною громадою перейшов до ПЦУ від УПЦ Московського патріархату. Сьогодні настоятель храму також є депутатом селищної ради й активно займається волонтерством заради підтримки українських бійців, зокрема й на Херсонському напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гинуть від переохолодження: одеські волонтери збирають кошти для порятунку поранених бійців на Херсонському напрямку

Ось, до прикладу, його допис від 7 листопада:

«Мирного нам дня! Довожу до вашого відома, що сьогодні була здійснена проплата в сумі 128 810 грн. На ці кошти було придбано 11 дронів для одного з підрозділів ЗСУ, який захищає Україну на Херсонському напрямку та в якому воює мешканець Сарати. Командир цього підрозділу звернувся з листом, вказавши, яку саме модель дронів вони потребують. Це все стало можливим завдяки вам!»

Крім того, на території Саратського Свято-Покровського храму наприкінці жовтня відбувся вже другий Великий православний ярмарок на підтримку ЗСУ, під час якого було зібрано понад 100 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новокаховський художник Максим Кільдеров перетворює колишні знаряддя смерті в творчі об’єкти

На головній світлині: Свято-Покровський храм у Сараті.
На фото внизу: диптих «Ще зацвіте над Україною», декоративний розпис по металу, автори – Світлана Колісник та Марія Гросу. Фото: Facebook/Владислав Шіман 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів