Як медики Тропінки захищали дитяче відділення від окупантів

Як медики Тропінки захищали дитяче відділення від окупантів

Автор: Євген Веселов 23 Мар. 2023 15:01

Генеральний директор КНП «Херсонська міська клінічна лікарня імені А. і О. Тропіних» Леонід Ремига у своєму дописі на сторінці Фейсбук згадав ситуацію у лікарні річної давнини та розповів про настрої колективу зараз, коли працювати доводиться хоч і на вільній землі, але під обстрілами


«Нагадався день, коли ми у лікарні отримали першу маленьку перемогу, зіткнувшись упритул із натиском і нахабством російських окупантів. Рівно рік тому озброєні російські військові вторглися на БТРах у двір лікарні з вимогою вигнати хворих дітей із дитячого відділення, щоб захопити корпус та облаштувати його під шпиталь для своїх поранених.

Тоді ми просто не відчували нічого іншого, окрім потреби захистити. Як можемо. Медсестрички, лікарі, адміністрація, просто у медичному одязі, вийшли до тих хижих звірів зі зброєю і сказали - ні. Це лікарня, діти, хворі діти, ні… Зараз страшно розуміти, що могла відбутися трагедія, але на той момент воно відштовхнуло, ця стійкість і незламність наших людей, їх безумовна відданність і українське серце. Тоді загарбники відступили. А ми продовжили працювати, рятувати, боротися і молитися вже за велику Перемогу,за наші збройні сили», - згадує Леонід Ремига.

Керівник лікарні публікує фото подвіря свого закладу, яке зараз перетворилося на квітучий сад. Видно красиві клумби, квіти…

«Ці квіти персика і мигдалю у дворі поліклініки нагадали про ті дні. Дуже збігаються смисли. Квітуючи, такі дерева символізують відновлення життя, нову надію, скільки би горя не було раніше, миролюбність, охоронну силу та ознаку перемоги. Невже випадково?

Вони квітують й плодоносять, тішать нас вже кілька років поспіль, висаджені співробітниками до 25-річчя Незалежності України перед лікарняним храмом святої Варвари, яку також відстоювали від рашисьтських попів», - пише лікар.


«Сьогодні робота під обстрілами. Важко і страшно. Це змінює внутрішньо. Але ми не стали геть іншими. Хіба що більш втомлені, але більш сильні, більш вільні і ближчі до Перемоги.
Тримаємось. Тримаємо віру, чуємо один одного, дякуємо та допомагаємо ЗСУ і дихаємо весною повної свободи України», - підсусовує Леонід Ремига.

Євген Веселов, фото зі сторінки Леоніда Ремиги

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: