У різних областях України поступово відкриваються центри допомоги для переселенців із окупованої Херсонщини. Адже, прибуваючи на вільну територію, люди стикаються з купою проблем: отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, пошук житла, роботи, медичного обслуговування та навіть банального харчування.

Такий центр 14 серпня відкрився у Запоріжжі: хаб «Я – Херсон» – це місце, де переселенцям із Херсонщини нададуть першочергову допомогу. Тут можна переночувати, отримати гаряче харчування і гуманітарну допомогу, укласти декларацію з лікарем, проконсультуватися з юридичних питань та оформити необхідні документи.

Детальніше про роботу хаба «Я – Херсон» розповідає запорізький інформаційний портал «Акцент».

Журналісти видання поспілкувалися з координаторкою Веронікою Шевченко, яка розповіла про функції та роботу хаба. За її словами, втілив ідею створити такий центр виконуючий обов’язки заступника міського голови Херсона Роман Головня. Хаб функціонує без використання бюджетних коштів, його підтримують благодійні фонди та волонтери.

Для чого створили хаб

«У Херсонській області дуже багато людей, які хочуть виїхати на підконтрольну Україні територію. У нас задіяні евакуаційні автобуси перевізників, які безкоштовно вивозять людей із усієї Херсонської області. Наголошую: не тільки з міста Херсона», – розповідає координаторка хаба Вероніка Шевченко.

Хаб «Я – Херсон» може утримувати переселенців від 1 до 3 діб, після чого евакуйовані громадяни самі вирішують, куди їм їхати далі.

«Наша задача – не заселити тут людей. Кожне місце, яке буде зайняте постійним мешканцем, це мінус місце для того, хто стоїть у черзі на евакуацію. Ми повинні надати допомогу всім, хто хоче виїхати, а не розмістити тут 300 чоловік, а останні 25 тисяч, наприклад, не будуть знати, що їм робити», – підкреслює Вероніка.

У хабі зупиняти людей не можуть. Селити тут надовго – означає зупинити всю систему евакуації з Херсонської області. Координаторка Вероніка наголошує на цьому, адже довелося зіткнутися з нерозумінням людей, які приходять за прихистком.

Усе ж таки в хабі намагаються допомагати з житлом на Заході України, даючи переселенцям контакти волонтерів.

Як потрапити в хаб «Я – Херсон»

Жителі Херсонської області мають подати заявку на евакуацію, зареєструвати свою анкету. Потім із бажаючими виїхати зв’язуються диспетчери та називають місце, де буде чекати безкоштовний автобус.

Дитячий куточок

Далі перевізники везуть переселенців через єдиний пункт пропуску у Василівському районі, коли дозволяють погодні умови. Наприклад, 16 серпня через ливень дорогу розмило й проїхати переселенці поки що не зможуть.

У Запоріжжі жителів Херсонщини «фільтрують» у хабі на Оріхівському шоссе, після чого привозять у «Я – Херсон» у Дніпровському районі Запоріжжя.

Кімната для переселенців

Як допомагають переселенцям у хабі «Я – Херсон»

Окрім прихистку, евакуйованим жителям Херсонщини у хабі надають медичну й інформаційну допомогу, допомагають отримати виплати, годують та безкоштовно вивозять для подальшої евакуації на залізничний вокзал на безоплатний рейс до Львова.

«Селимо ми в комфортні номери. Там і матраци, і подушки, і біла білизна. На поверхах є душ, гаряча й холодна вода, умивальники, туалетний папір, рідке мило… Усі умови для людини, яка виїжджає з окупованої території», – розповідає Вероніка.

Одне з бомбосховищ

У хабі є два бомбосховища, одне з яких обладнане розкладачками та займає площу 600 квадратних метрів.

Медики в хабі «Я – Херсон»

«Соціальні працівники надають консультації з усіх виплат, які є. Є в нас медпрацівники з клініки Святого Миколая. Є пологовий будинок № 9, які зробили кімнату матері та дитини. Є психолог», – говорить координаторка хабу.

Кімната мами та дитини

Наразі хаб може прийняти 300 людей, але незабаром кількість місць збільшиться до 400. Вже майже 350 жителів Херсонщини скористувалися допомогою хабу за три дні його роботи.

Консультантка хабу «Я – Херсон»

Зараз хаб готує сайт, на якому можна буде знайти номери телефонів для консультації переселенцям.

Їдальня

Тэги:

Херсон
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів