Вже в червні заселять: скільки витратили на побудову модульного містечка на Херсонщині

Вже в червні заселять: скільки витратили на побудову модульного містечка на Херсонщині

Автор: Дарина Лапіна 26 Май 2024 14:00

На Херсонщині завершується спорудження модульного містечка для проживання переселенців, які втратили своє житло через російську агресію. Заселити до нього перших мешканців планують вже на початку червня цього року. Судячи з інформації, опублікованій в електронній системі державних закупівель Prozorro, на будівництво  витратили щонайменше 12 млн бюджетних гривень.

Про те, що спорудження модульного містечка для переселенців знаходиться на фінальній стадії днями під час брифінгу розповів перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій. 

«Нині тривають фінальні роботи: підключають електрику, ставлять меблі, і облаштовують пральні кімнати. Вже на початку червня плануємо пересилити до містечка людей, які втратили своє житло через російську агресію», - повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА.

В електронній системі Prozorro є два схожих тендери, оголошенні Департаментом розвитку територій Херсонської ОВА, що стосуються «монтажу комплексу тимчасового модульного містечка в селі Киселівка, Херсонського району». 

Щодо одного з них в травні цього року завершила процедуру моніторингу Державна аудиторська служба України. Підставою початку моніторингу стали «виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель». Про що йдеться в описі тендеру на Prozorro

Тендер, до якого виникли питання в аудиторів, Департамент розвитку територій ХОДА оголосив 1 березня цього року.

Очікувану вартість закупівлі з назвою:  «Послуги щодо реалізації проекту «Надання підтримки внутрішньо переміщеним та евакуйованим особам шляхом організації монтажу комплексу тимчасового модульного містечка (з розробкою схеми та кошторису) с. Киселівка, Херсонського району Херсонської області»» в ХОДА оцінили в 12 750 376 гривень.

Тендер пройшов без використання електронної системи, тому переможцем був визнаний єдиний учасник – ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія». Відповідно сума, за яку компанія погодилась надавати послуги, залишилась такою ж – 12 750 376 гривень.

Замовник визначив строк надання послуг – до 31 травня 2024. Що відповідає нещодавній заяві Дмитра Бутрія про плани заселити перших переселенців до містечка вже на початку червня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівництво модульного містечка на Херсонщині: хто зможе отримати безкоштовне житло

Відмітимо, що наприкінці квітня цього року цією закупівлею зацікавилась Державна аудиторська служба України. В аудиторів, зокрема виникли питання: чому укладання договору про закупівлю було проведено без використання електронної системи закупівель та до обґрунтування вартості робіт.

В результаті розгляду документів та роз’яснень, наданих замовником (Департаментом розвитку територій ХОДА), аудитори заключили, що в ході моніторингу порушень не виявлено.

Проте в системі Prozorro це неєдиний тендер, що стосується побудови модульного містечка на Херсонщині.

В січні цього року Департамент розвитку ХОДА вже оголошував схожий тендер з такою ж очікуваною вартістю. Хіба що назва трішки відрізнялась – «Надання підтримки внутрішньо переміщеним та евакуйованим особам шляхом організації монтажу комплексу тимчасового модульного містечка (з розробкою схеми та кошторису) с. Киселівка, Херсонського району Херсонської області». 

Сума очікуваної вартості тоді була такою ж – 12 750 376 гривень. І проводилась закупівля так само – без використання електронної системи. Ба більше, переможець був той самий – ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія». Однак строк виконання робіт відрізнявся. В січневому тендері його визначили до 25 грудня 2024.

Відмітимо, що власником одеської ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» є ТОВ «ПЕЙД», якою в свою чергу володіє Кєлоєв Муслім Мусаєвич.

Згідно з даними Опендатабот, ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» є активним учасником тендерів. Зокрема, Служба автомобільних доріг у Миколаївській області замовила робіт у компанії на загальну суму в 4 436 436 979 гривень. А Служба автомобільних робіт у Херсонській області на – 713 666 676 гривень. 

До слова, в квітні цього року «Гривна» розповідала про гучне затримання керівниці одного з Департаментів Херсонської ОВА.  Чиновницю запідозрили в розкраданні 7,7 млн гривень з бюджету. За наявною інформацією, все вказувало на те, що мова йшла про начальницю Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА Світлану Васіну. Чиновницю відпустили під заставу з покладанням низки обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти і прибувати за першим викликом, повідомив журналіст Олег Новіков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновниці Херсонської ОВА, підозрюваній в корупції на майже 8 млн гривень, суд призначив символічну заставу

Головна світлина: скриншот з відео ХОДА.

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів