Випити каву на Арестанці, посидіти на баржі в Гідропарку: буденні речі, що стали мріями для херсонців

Те, що колись здавалося буденним і звичним, під час війни набуває зовсім інших сенсів. Звичайні речі – поїздка до батьків у село, неспішна прогулянка вечірнім містом з кавою в руках чи дорога на лівий берег через Антонівський міст – сьогодні для багатьох херсонців стали мрією. Тихою, особистою і дуже крихкою мрією.

Війна змінила не лише міста й долі людей. Вона показала справжню цінність простих речей. Тепер найбільше щастя для херсонців – не далекі подорожі чи дорогі покупки, а можливість повернутися туди, де було життя, де чекають рідні, де кожна вулиця зберігає пам’ять. Туди, де колись вирувало життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білизна й досі висить на балконі в Херсоні: як речі з повсякденного життя стають символами війни

«Мрія: прийти на набережну в Херсоні, замовити каву, нікуди не поспішати, без тривоги. Просто це. Яка твоя мрія про Херсон?».

Таке запитання з’явилося у Threads. І воно відгукнулося десятками херсонців, які у коментарях почали ділитися найпотаємнішим.

У цих мріях, якими ділилися наші земляки, немає пафосу чи гучних слів – лише любов до рідного міста, туга за домом і надія, що все це ще можна повернути. Хоч на хвилинку повернутися в те життя до 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від номерних знаків з «ВТ» до прикрас із кавунами: як переселенці з Херсонщини бережуть пам’ять про дім

Хтось мріє знову випити каву на набережній чи пройтися вечірнім містом, хтось – після роботи поїхати до батьків у село, хтось – проїхатися Антонівським мостом або прогулятися Гідропарком, а хтось – просто обійняти рідних …

Херсонці. Про що вони мріють

Ми зібрали кілька таких коментарів, які херсонці писали під дописом. Вони болять і водночас тримають – у них Херсон живий, справжній і такий рідний.

***

Поїхати на дачу на Потьомкінській острів… пити там каву, сидіти на місточку, який побудував тато та бовтати ногами в Дніпрі

***

Проїхатись по вечірньому Антонівському мосту і дивитись на вечірній Херсон. А ще – піти на Молодіжний пляж. Поїхати з палатками в Приморське.

історія Антонівського мосту

Антонівський міст. Фото Анатолія Андрєєва

***

Поїхати в п’ятницю після роботи до батьків в Стару Збур’ївку. Зустріти тата, який саме вертається з лісу з коровами. Попоратись по господарству. Допомогти мамі готувати вечерю. Сісти за стіл, підняти келихи вина та розділити цей вечір з найдорожчими людьми.

***

Узяти в Маку чізбургер з подвійним беконом і поїхати в Антонівку – смакувати, споглядаючи Дніпро та лівий берег

***

Гідропарк, сісти на баржі зі стаканчиком квасу і спостерігати за хвилями. Прогулятися по Забалці. На центральному знайти тітку Галю з зеленню і овочами і приготувати ікру з синеньких… Зайти в 41 школу в мамин кабінет і послухати дитячий гомін…

Фото з соцмереж. Гідоопарк за мирних часів

***

Поїхати на базу відпочинку навпроти Фрегата та звідки на байдарці по єриках. Пройтися в тихий ранок суботи по Суріку в жовтні, коли все засипано жовтим листям. Понюхати чайну троянду та жасмін на Чорноморській по дорозі додому. Прийти на ЖД ринок і знайти там всіх продавчинь. Знов бігати навколо свого кварталу щоночі та пити обідню кавусю на Маяковського.

***

На моторочці з Вірьовчини на Піски на Кошовій…. через Безмен…

***

Поїхати на дачу на лівий беріг, посидіти у рідному дворі

***

Я, як і всі херсонці, мрію, аби мій Дім, був вільним! А на всіх нині окупованих територіях України майоріли синьо-жовті прапори!

***

Зʼїсти піцу на Грецькій (бувша леніна) Та навіть просто проїхатись чи пройтись його вуличками, дуже сумую за Херсоном.

***

Не відновлювати Фабрику, а зробити все в центрі. Щоб Суворова знову ожила

херсонці та миколаївці поділились фото та спогадами про ТРЦ "Фабрика"

Фабрика. Фото із соцмереж

***

Мирне, затишне, відновлене місто, наповнене херсонцями – кожен із своєю світлою мрією. Влада, що не краде. Усміхнені люди, які допомагають один одному. Зелені вулиці. Херсонський суржик із зміщеним акцентом на українську. Великий Дніпро. А поки що –для цього треба не тільки мріяти, але й багато робити – крок за кроком, з дня в день, з місяця в місяць для здобуття перемоги.

***

Зібратися з друзями на поляні біля жд моста, лодок 10, …, а потім ще тиждень там зависати з рибалкою і посиденьками біля костра

***

Повернутися в своє житло

***

Взяти піцу на Леніна та піти на Арестанку і випити каву на набережній.

Парк Слави. Фото з соцмереж

****

Мрію про вільний лівий берег, про змогу обійняти рідних, що досі в окупації і не переживати за безпеку батьків, які живуть в Херсоні.

Сьогодні херсонці мріють повернути собі своє життя – таким, яким воно було до війни. Але ми розуміємо: як раніше, воно вже ніколи не буде. І все ж у цих втратах і мріях залишається місце для надії й віри, що все буде добре.

Поки живуть спогади про дім, рідні вулиці – живе й сам Херсон, який обов’язково повернеться до свого життя.

Фото із соцмереж

Пов'язані записи

На Одещині екологи натрапили на нові осередки забруднення морського узбережжя

Негативні наслідки військової агресії рф для екосистеми Чорного моря продовжують проявлятися у різних формах та масштабах. Днями чергові осередки забруднення мазутом та рослинною олією виявили екологи на Одещині. Нещодавнє обстеження…

Подробиці
Звернення членів Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» щодо польсько-українських відносин

Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» долучилася до спільного звернення українських та польських медіа щодо збереження діалогу й взаєморозуміння між двома народами на тлі загострення дискусій навколо історичних питань. Далі –…

Подробиці