Втрати Херсонського аграрного університету: загинули двоє працівників, знищені цінні види риб і рослин (відео)
Скріншот з відео

Втрати Херсонського аграрного університету: загинули двоє працівників, знищені цінні види риб і рослин (відео)

Автор: Марина Поліщук 30 Ноября 2022 14:00

Працівники Херсонського державного аграрно-економічного університету, який через тимчасову окупацію Росією влітку релокувався до Кропивницького, нещодавно побували в рідному місті. Вони відвідали будівлі ВНЗ та побачили, що залишили по собі окупанти.

Одна з найбільш болючих утрат – це загибель усіх екзотичних риб у величезному унікальному 6-тонному акваріальному комплексі, що прикрашав фойє головного корпусу університету. Постраждав і дендропарк на території ВНЗ. Подробиці розповіли самі працівники ХДАЕУ в сюжеті кропивницького телеканалу «Вітер».

В акваріумі жили понад 20 видів риб, я це було найбільш цінне надбання університету, каже Павло Бойко, декан факультету рибного господарства та природокористування ХДАЕУ.

«Ми їх і купляли, і вимінювали, і нам дарували деякі люди, які бачили, як ми відносимося до цієї справи. У нас жили всі прісноводні, але тропічні види риб, хижі. У дикій природі вони живуть в басейні Амазонії або в південно-східній Азії», – зазначив декан.


В унікальному акваріумі під час окупації загинули всі підводні мешканці. Скріншот з відео

Частково постраждав і дендропарк, розкинутий на території університету, - улюблене місце для прогулянок та відпочинку як серед студентів, так і серед місцевих жителів. Тетяна Бойко, доцентка кафедри лісового й садово-паркового господарства, у розпачі через кожну загиблу рослину. Але водночас жінка не втрачає оптимізму, адже дещо все-таки вціліло.

«Наш дендропарк є об’єктом природо-заповідного фонду. Звичайно, співробітники, які залишалися в Херсоні під час окупації, наскільки могли настільки й доглядали за парком. Хоча не завжди можливо було забезпечити полив, тому що треба було ховатися. Тож частина парку наразі перебуває не в тому стані, до якого ми звикли. Нам належить провести велику роботу по ремонту, реконструкції», – розповіла Тетяна Бойко.


Будівлі університету зазнали руйнувань під час обстрілів. Скріншот з відео

Керівництво та працівники університету відвідали рідний ВНЗ лише для того, щоб оцінити втрати та зустрітися зі співробітниками. Повертатися до деокупованого Херсона вони поки що не збираються і продовжать працювати в Кропивницькому.

Тим більше, що наразі будівлі аграрно-економічного університету стали мішенями для обстрілів окупантів, які гатять по місту з лівого берега Дніпра. Зафіксовано вже понад десять прильотів і в навчальний корпус, і поруч із студентським гуртожитком. На жаль, двоє співробітників ВНЗ загинули, з гіркотою розповідає ректор ХДАЕУ, професор Юрій Кирилов.

«Маємо втрати з-поміж співробітників. Загинули чергова та прибиральниця одного зі студентських гуртожитків. Вони саме йшли звідти додому й за якусь сотню метрів потрапили під обстріл. Людей, звичайно, невимовно шкода. Є і чималі матеріальні втрати: вже підрахували, що розривами потрощило сто металопластикових вікон і дев’ять дверей», – прокоментував Кирилов виданню newdayua.net.

За його словами, було також пряме влучання в спорткомплекс університету. Один зі снарядів наскрізь пробив дах споруди й розірвався. При цьому уламки в кількох місцях просто пошматували сталеві регістри (труби) центрального опалення. Хоча дивним чином не зачепили жодне з великих вікон – ті вціліли.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: