Військовий лікар із Херсона: «Сьогодні травми захисників – переважно наслідки дронової війни»

Брав участь у визволенні Херсона, у Курській операції, а нині несе службу на стабілізаційному пункті – історія військового лікаря, який перебуває на фронті з 2022 року.

Микола – офіцер медичної служби у 117-й окремій важкій механізованій бригаді. За лікарським фахом він хірург та ендоскопіст, але зараз несе службу на стабілізаційному пункті. Його історію розповіли на сторінці бригади в соцмережі.

Чоловік – корінний херсонець. Він пережив пів року російської окупації – виїхати йому вдалося влітку 2022 року. Одразу ж мобілізувався до лав ЗСУ.

«Потрапив спершу в мобільний шпиталь міста Одеса, брав участь у звільненні рідного міста Херсона, працював у передовому хірургічному відділенні (ПХВ) як лікар-хірург та лікар-ендоскопіст. Далі – півтора року я працював на ПХВ в Херсоні, потім брав участь у Курській операції. А згодом був переведений до 117-ї ОВМБр. Зараз працюю лікарем-хірургом на стабілізаційному пункті», – розповів чоловік.

Микола поділився думками про те, що значить бути військовим лікарем, та про характер сучасної військової медицини.

«За час війни змінився характер травмувань, оскільки з’явилися дрони. Поранені прибувають з тяжкими запущеними пораненнями, бо неможливо вчасно провести евакуацію. У порівнянні з 2022-2023 роками, коли були кульові, осколкові поранення, зараз – це більше наслідки дронової війни, – каже він.

За словами військового лікаря, робота в передовому хірургічному відділенні відрізняється від тієї, яку виконують на стабілізаційному пункті, адже останній – переважно ближче розташований до лінії бойового зіткнення. Водночас військово-польова хірургія залишається такою ж. За словами Миколи, такі відділення потрібно наближати якомога ближче до фронту, щоб поранені мали більше шансів на виживання та ранню реабілітацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дуже хочу потрапити до донечки на перший дзвоник»: історія військового з Чорнобаївки на псевдо Бабай

Херсонець не говорить про складнощі роботи, каже, що просто виконує свої професійні зобов’язання – те, на що навчався все своє життя. Водночас і лікарям на передовій потрібен перепочинок.

«Сказати, що якось важко ментально, – ні. Але просто хочеться одного: щоб тебе поміняли твої колеги. Коли ти вже 4 роки в армії, хочеться того, щоб ті колеги, які залишились там, у тилу, так само попрацювали на стабілізаційному пункті або на ПХВ», – наголошує він.

Військовий лікар зауважує, що роботи лікарям, сьогодні лише додається, і після закінчення війни її не стане менше:

«У зв’язку з повномасштабною війною з’явилася нова нозологія хвороб – це бойова травма. Війна скінчиться, але залишиться велика кількість мін, зброї на руках, а тому, відповідно, й роботи лікарям».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветерани та військові можуть безкоштовно лікувати й протезувати зуби: як скористатися програмою

Фото: фейсбук/117 ОВМБр

Пов'язані записи

Запливають за хвилерізи: за три дні в Одесі врятували понад 40 відпочивальників

Пляжний сезон в Одесі у самому розпалі. Разом зі збільшенням кількості відпочивальників, все частіше фіксують порушення правил безпеки на воді. Одеським рятувальникам щодня доводиться допомагати відпочивальникам, які запливають за хвилерізи…

Подробиці
Відновив господарство з нуля: грошова підтримка допомогла жителю Бериславщини знову займатися птахівництвом

Грошова допомога від міжнародних партнерів та благодійних фондів дає змогу жителям деокупованої Херсонщини відновлювати присадибне господарство. На правобережжі Херсонської області ситуація залишається складною: торік через постійні обстріли, замінування та посуху…

Подробиці