Відомий на Херсонщині бізнесмен став «начальником» окупаційного відділу освіти в Каховці

Відомий на Херсонщині бізнесмен став «начальником» окупаційного відділу освіти в Каховці

Автор: investigator.org.ua 15 Февр. 2023 10:25

Підприємець, співзасновник і голова правління ПрАТ «Каховський експериментальний механічний завод», керівник єпархіального відділу з питань сім’ї Новокаховської єпархії УПЦ (МП) Ігор Бжезицький призначений російськими окупантами «начальником відділу освіти» в Каховці, що на лівобережній Херсонщині. Також він очолив «громадську раду» при окупаційній адміністрації міста, пише Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела.

Інформацію про призначення виданню підтвердив сам Ігор Бжезицький.

«Через те, що Каховка знаходиться під вогневим контролем, ПрАТ «Каховський експериментальний механічний завод» зупинив роботу, а я не можу виконувати обов’язки його керівника. В мене є вільний час. Наші вчителі й діти не в ліпшій життєвій ситуації, і потребують опіки. Опікуватися проблемами людей Каховки – це моя друга фахова спеціалізація, тому я погодився на пропозицію керівництва [так званого] «Каховського муніципального округу» тимчасово взяти на себе вирішення деяких поточних питань, які відносяться до компетенції керівника відділу освіти, бо наразі міністерство не узгодило нового керівника», – прокоментував виданню Ігор Бжезицький.

За його словами, на окупованій Росією частині Херсонщини «начальників відділів освіти» в органах місцевого самоврядування призначає так зване «міністерство освіти та науки Херсонської області».

«Я не працюю в цьому міністерстві. Але я на громадських засадах очолюю також громадську раду при [окупаційній] адміністрації Каховки», – розповів колаборант Ігор Бжезицький.


Колаборанти Ігор та Світлана Бжезицькі. Фото із соцмереж

До речі, 5 липня минулого року Ігор Бжезицький допомагав російським окупантам грабувати двоповерхову комунальну будівлю в Каховці на вулиці Фаїни Гаєнко, 6. Тут, зокрема, знаходився і міський центр соціальних служб Каховської міськради. За участі колаборанта було повністю розграбоване й знищене майно цього центру: з приміщення зникли всі комп’ютери та особисті речі співробітників установи.

«Бжезицький з якоюсь бандою відморозків просто розграбували і повністю знищили майно міського центру соціальних служб. Винесли всі комп’ютери та стільці, тероризували людей. Зникли особисті речі працівників. Відновити роботу цього центру тепер буде непросто», – на умовах анонімності повідомив тоді Центру журналістських розслідувань співробітник Каховської міської ради.

Хто такий Бжезицький

У 2010-2015 роках Ігор Бжезицький, 16 червня 1973 року народження, був депутатом Херсонської облради від Партії регіонів, є засновником місцевої благодійної організації «Лепта» і керівником каховської парафії на честь святого рівноапостольного князя Володимира Новокаховської єпархії УПЦ (МП), співзасновником та головою правління ПрАТ «Каховський експериментальний механічний завод» («КЕМЗ») – одного з найстаріших підприємств міста.

У самій Каховці Бжезицький давно має славу «православного радикала». Він ніколи не приховував своїх проросійських настроїв і постійно їх пропагував. Також він заявляв, що вважає патріарха Московського, предстоятеля Російської православної церкви Кіріла (Владіміра Ґундяєва) своїм головним православним пастирем.

У середині травня стало відомо про те, що ПрАТ «КЕМЗ» відновив складальні роботи за раніше підписаними контрактами для замовників України та Вірменії. Наприкінці червня на територію ПрАТ «КЕЗМ» заїхала російська військова частина й перебувала там 3 дні. Інформацію про це підтвердив тоді сам Ігор Бжезицький.

За даними Центру журналістських розслідувань, на ворога працює і дружина бізнесмена Бжезицька Світлана Сергіївна, 31 липня 1974 року народження, керівниця Каховського міського благодійного фонду «Лепта». Докази цього на своїй сторінці в телеграмі постійно публікує окупаційна адміністрація міста.

Інші «начальники» окупаційного «відділу освіти, культури та спорту»

За інформацією видання, спочатку «начальницею відділу освіти, культури, молоді, фізкультури, спорту» та ще чогось у Каховці окупанти призначили продавчиню взуття Ірину Махньову. Стосовно неї українські правоохоронці наприкінці 2022 року завершили спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в колабораціонізмі. Однак у вересні 2022 року Махньова виявилася непотрібною вже самим окупантам і її виставили на вулицю.

Ще влітку в Ірини Махньової відібрали «повноваження» по культурі: на посаду «директора отдела культуры города», як її назвали самі окупанти, вони призначили нікому не відомого Олексія Власова.


Олексій Власов, колаборант. Фото: скріншот відео

А на днях окупанти представили «начальницю відділу спорту» окупаційної адміністрації Каховки. Нею стала жителька сусіднього Таврійська Олена Бондаренко. Вона з боксерської родини, під час окупації добровільно перейшла на бік ворога й допомагала їм розвозити по селах Каховського району так звану гуманітарну допомогу.


Олена Бондаренко, колаборантка. Фото: скріншот відео

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів