Відбудова повністю зруйнованого житла на власній земельній ділянці – почався новий етап «єВідновлення»

Відбудова повністю зруйнованого житла на власній земельній ділянці – почався новий етап «єВідновлення»

Автор: Марина Поліщук 27 Янв. 2024 16:45

Стартував новий етап програми «єВідновлення», який передбачає надання компенсації власникам повністю зруйнованих приватних будинків – вони можуть відбудувати житло на власній земельній ділянці.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

«Відтепер у рамках компенсації за зруйноване житло доступна не тільки можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, але й на те, щоб повністю відбудуватися на своїй землі. При цьому вона може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це не обовʼязково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок», – розповів віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Є кілька кроків для отримання компенсації на відбудову приватного будинку:

1. Подання заяви про виплату в «Дії». У розділі єВідновлення треба обрати «Подати заяву про виплату», потім об’єкт нерухомості по якому людина хоче отримати виплату, тип компенсації – «Грошова виплата». Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників, вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно. У будь-якому з випадків вони отримують індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів. 

2. Припинення права власності. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вони вирішать в іншому місці. 

3. Подання повідомлення про початок будівельних робіт. Це треба зробити на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити відомості. 

4. Отримання компенсації. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявних коштів на небюджетному рахунку Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури України. Сума виплати визначається відповідно до Постанови Кабміну №600 зі змінами від 16.01.2024. Гроші надійдуть на банківську картку «єВідновлення». Її можна відкрити в банках-партнерах програми. Ці кошти можна витратити тільки в будівельних магазинах та в підрядників, які зареєструватись як учасники «єВідновлення».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд обмежив площу для отримання компенсації за зруйноване житло за програмою «єВідновлення»

Фото: поліція Херсонської області 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів