«Ваші фото є історичними документами». У День музейних селфі підтримайте Херсонський художній музей
Фото ілюстративне

«Ваші фото є історичними документами». У День музейних селфі підтримайте Херсонський художній музей

Автор: Марина Поліщук 12 Янв. 2023 15:40

«Ваші селфі, зроблені в Херсонському художньому музеї до початку повномасштабної війни, до окупації Херсона, є історичними документами. Поділіться ними з музеєм і всім світом!»

Напередодні міжнародного Дня музейних селфі Херсонський художній музей звернувся до шанувальників мистецтва і просто небайдужих людей з проханням про підтримку. Херсонцям і всім, у кого є селфі, зроблені свого часу в художньому музеї, пропонують оприлюднити ці фото в соцмережі з відповідним хештегом.

Нагадаємо, що художній музей перед звільненням Херсона окупаційна влада обікрала – викрадені твори мистецтва вивезли в тимчасово окупований Крим.

Ось що про ініціативу фото із селфі зокрема зазначено на сторінці Херсонського художнього музею у Facebook:

«У третю середу січня кожного року у світі відзначається День музейних селфі (Museum Selfie Day), коли можна безплатно прийти до будь-якого музею та сфотографуватися з улюбленим експонатом. Цьогоріч дата флешмобу припадає на 18 січня.

Зазвичай за тиждень ми починали повідомляти про старт акції і готуватися до події. Дуже хочеться запросити вас всіх до музею, повідомити пароль для входу, милуватися вогниками в очах відвідувачів, які обирають, біля якої картини чи скульптури сфотографуватися...

Але художній музей пограбований окупантами, зали закриті, бо будівлю почали реставрувати, і взагалі в Херсоні зараз дуже небезпечно...

Нехай провести повноцінний флешмоб ми не можемо, навіть запропонувати зробити селфі на фоні нашого експонату №1 — музейної будівлі, як це було під час ковідного карантину, не пропонуємо у цілях безпеки.

Але ми точно знаємо, що у вас є селфі минулих років, зроблені в Херсонському художньому музеї, і Museum Selfie Day 2023 стане чудовою нагодою висловити свою підтримку пограбованому музею. Ваші селфі, зроблені в музеї до початку повномасштабної війни, до окупації Херсона, є історичними документами. Поділиться ними з музеєм і всім світом!»

Отже, попереду є майже тиждень, аби відшукати у своїх архівах такі фото та 18 січня запостити у соцмережах - Facebook, Instagram, Twitter. Світлини треба позначити хештегами: #MuseumSelfie #MuseumSelfieDay2023 #art_museum_ks.

«Подарунки цьогоріч не пропонуємо, але обіцяємо зібрати всі ваші фото на музейних сторінках! Ваша підтримка для нас зараз важлива як ніколи!» – йдеться в повідомленні художнього музею.

На фото – бюст молодої дівчини (Невинність) флорентійського скульптора Еміліо Фіаскі (Фіасчі) (1858-1941), який став «обличчям» Museum Selfie Day в Херсонському художньому музеї. Як зазначено на сторінці музею, ця робота опинилася серед творів мистецтва, які були вивезені окупаційною владою під виглядом «евакуації». Наразі місцезнаходження скульптури невідомо.

До речі, після звільнення міста херсонська художниця Світлана Юр'єва звернулася до художників та власників колекцій із пропозицією дарувати картини Херсонському музею.

«Херсонський музей «освободили» тобто вивезли все. Тож, друзі, впевнена, що подарувати картину або витвір мистецтва для нашого міста-героя Херсона зараз буде дуже символічно та актуально. Тож пропоную доєднатися до цього художникам, митцям, діячам культури, власникам колекцій. Впевнена, що розказати своїм дітям про такий вчинок буде приємно», написала Юр'єва в соцмережі.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів